ODHALENO: 7 typů mužů, kteří jsou náchylní k podvádění. Dámy, tihle vám určitě nebudou věrní!

Asi by vás v životě nenapadlo, že zrovna tito muži by vás mohli podvést. Výzkumy ale dokazují, že na tom opravdu něco je.

Některá znamení, že vás muž podvádí, jsou naprosto zřejmá. Musí zůstat déle v práci... odchází z pokoje, když mu někdo volá... koupil dámské spodní prádlo, ale nikdy vám ho nedá... a podobných náznaků je mnohem více. Mnoho žen odmítá přijmout tyto signály a fakt, že by je mohli muži podvádět. A to i přesto, že vyloženě bijí do očí. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, že všechna tato znamení by mohla být ještě zřetelnější? Podle nejrůznějších výzkumů existují muži, kteří jsou náchylnější k podvádění než ostatní. A možná vás překvapí, o jakých 7 typů mužů se jedná.

1. Manželé žen, které živí rodinu

Zatímco ženy, které jsou 100% finančně závislé na svých manželech s největší pravděpodobností podvádět nebudou, studie Americké sociologické asociace odhaluje, že muži, kteří jsou 100% finančně závislí na svých manželkách, s největší pravděpodobností podvádět budou. Vědci si myslí, že muži, kteří jsou ženatí s ženou, která finančně táhne domácnost, můžou mít pocit, že je ohrožena jejich mužnost, kterou si pak kompenzují u jiných žen.

2. Vysocí muži

Na základě dat z internetových seznamek výzkumníci zjistili, že u mužů vyšších než 177 cm je dvakrát větší pravděpodobnost, že budou podvádět, než u mužů menších.

3. Muži, jejichž věk končí devítkou

Pokud se muž chystá vstoupit do nového desetiletí svého života, na základě analýzy 8 milionů mužů je pravděpodobné, že vás bude podvádět. Vědci si myslím, že muži, na přelomu dekády dělají unáhlená rozhodnutí, jsou více zranitelní a náchylní ke krizo středního věku.

4. Častí uživatelé sociálních sítí

Studie publikovaná v časopise Cyberpsychology, Behavior, and Social Networking ukázala, že čím častěji muž používá sociální sítě, tím větší je pravděpodobnost, že bude podvádět. Teorie, která toto tvrzení podkládá, spočívá v tom, že takoví muži jsou více zapojení do svých virtuálních vztahů než do těch skutečných, což zvyšuje pravděpodobnost, že se uchýlí k nevěře.

5. „Ajťáci“

Podle údajů z jednoho webu týkajícího se nemanželských aférek muži, kteří pracují v oblasti IT nebo inženýrství, tvoří 10,6 % těch, kteří podvádějí.

6. Muži, kteří už někdy podváděli

Nemělo by být překvapující, že pokud někdo podvede jednou, pravděpodobně to udělá znovu. Podle výzkumu Amerického psychologického shromáždění u těch, kteří podvádějí, je o 3,5 % vyšší pravděpodobnost, že budou nevěrní zase, než u mužů, kteří nepodvedli nikdy.

7. Inteligentní muži

Podle údajů General Social Surveys, muži, kteří podvádějí, mají vyšší IQ než ti, kteří jsou věrní. Jedna teorie říká, že muži s vyšším IQ mají obvykle více zdrojů, s jejichž pomocí svou inteligenci mohou rozvíjet. A vzhledem k těmto zdrojům, jako jsou peníze, sociální status apod., jsou atraktivnější. Je pro ně tedy snadnější mít aférku než pro muže s nižším IQ.

Sdílejte článek
Štítky muži výzkum sociální síť typy podvádění inteligenční kvocient Cyberpsychology

Přečtěte si také