Sex a vztahy

30. května 2021 11:07

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 7 věcí, na které byste si měli dát pozor, pokud chcete mít vztah na dálku

Osamělé večery, stesk a nulový fyzický kontakt jsou nedílnou součástí každého vztahu na dálku. Lidé, kteří se pro tuto formu vztahu rozhodnou, musejí počítat s tím, že to prostě nebude jednoduché. Přesto se ale najdou páry, kterým to klape.

Pokud chcete, aby váš vztah na dálku fungoval, měli byste dodržovat tato pravidla.

1. Zajímejte se o partnera, ale nebuďte dotěrní

Je přirozené chtít vědět, kde a s kým je váš partner, ale je rozdíl mezi kontrolováním a zajímáním se o druhé. Bez důvěry není možné budovat kvalitní vztah, a proto byste si měli dávat pozor, abyste to se zájmem o partnera nepřeháněli.

2. Nespoléhejte se jen na technologie

Je jasné, že vztahům na dálku v posledních několika letech nesmírně pomohly moderní technologie, přesto ale fyzický kontakt nikdy nenahradí. Nechte si něco hmatatelného, co vám připomene toho druhého. Může to být parfém, oblíbené tričko nebo nějaký šperk, díky kterému si vzpomenete na partnera.

3. Plánujte budoucnost

Pokud je něco, co vám pomůže při vztahu na dálku neztratit zdravý rozum, tak je to těšení se na něco. Stanovte si pevné datum, kdy se zase uvidíte a nebojte se otevřeně mluvit o tom, kdy vztah na dálku skončí.

4. Zaměřte se na kvalitu konverzace, ne na kvantitu

Komunikace je více než jen mluvení, je to schopnost vzájemného propojení. Podle některých studii jsou kupodivu partneři, kteří pěstují vztah na dálku, spokojenější s komunikací než páry, které jsou spolu dennodenně. Je to i tím, že jsou příležitosti ke spojení vzácnější, a tak partneři neztrácejí čas tlacháním o zbytečnostech.

5. Nezapomínejte na vlastní život

Místo čekání na to, až se vám partner vrátí, byste měli tu vzdálenost přijmout a nasměrovat raději svou energii na věci, které můžete ovlivnit a udělají vám radost. Stýkejte se s přáteli, rodinou nebo se věnujte svým koníčkům; přijdete na jiné myšlenky a prospěje to i vašemu vztahu.

6. Pamatujte, že váš partner není dokonalý

Je jednodušší a vcelku pochopitelné si partnera idealizovat, když jste se dlouho neviděli. Dejte si však pozor, abyste to nepřeháněli. Mohlo by se potom stát, že budete zklamaní z toho, že váš milý „nesplňuje“ vámi vysněné vlastnosti a očekávání. Abyste tomu předešli, vzpomeňte si občas i na jeho vady, které na něm ale vlastně milujete.

7. Stanovte si pravidla

Páry by si měly hned na začátku vytvořit jasná pravidla a sdělit svá očekává, aby předešli nedorozuměním. Mluvte o svých pocitech upřímně a bez obav. Otevřená komunikace pomůže vašemu vztahu a vyvarujete se tak nepříjemných situací.


Přečtěte si také