Sex a vztahy

26. listopadu 2020 09:50

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 7 znamení toho, že se s partnerem odcizujete. Je váš vztah už u konce?

S partnerem už se necítíte tak šťastní jako dřív, ale prožili jste toho spolu tolik, že je vám líto to zahodit? Tohle je sedm signálů toho, že je vás vztah doopravdy u konce.

Říká se, že každý dlouhodobý vztah prochází pěti základními fázemi od zamilovanosti po stabilitu. Třetí fáze však bývá nejkritičtější ze všech a jen málo párů ji dokáže překonat. Jak poznat, že už je váš vztah passé?

1. Nulová komunikace

Pokud si nemůžete vzpomenout, kdy jste se naposledy zeptali vašeho partnera na to, jaký měl den, přichází první varovný signál. Může to znít jako klišé, ale komunikace je pro fungující vztah zcela stěžejní. Zkuste na chvíli odložit telefon, vypnout televizi, nalít si dobré víno a doopravdy si popovídat.

2. Nehádáte se

Pokud vám už partner nestojí ani za to, abyste ho upozornili na chybu, kterou udělal, je něco špatně. Hádky mohou občas do vztahu přinést nový vítr a vzduch se „vyčistí“. Jestliže v sobě ale budete dusit všechny emoce a názory, může to mít katastrofické následky.

3. Averze

Rozčiluje vás, jak žvýká, směje se, mluví, dýchá. Obyčejné věci, kterých jste si předtím nevšímali nebo se vám zdály roztomilé, vás už prostě dohánějí k šílenství? Možná je načase vztah ukončit, protože z této fáze už není cesty zpět.

4. Nesdílíte spolu ani dobré zprávy

Představte si, že máte neuvěřitelně dobrou zprávu, komu ji jako první chcete sdělit? Pokud váš partner není ani na druhém místě, znamená to, že jste se doopravdy odcizili.

5. Trapné chvíle ticha

Pamatujete si na ty časy, kdy stačilo mít partnera jen poblíž, a i chvíle ticha se vám zdály jako kvalitně strávený čas? V ideálním případě by měl tento pocit přetrvávat i nadále a neměl by přerůstat do pocitů trapného ticha. Nemusíte spolu neustále řešit důležité věci, někdy úplně stačí spolu jen být.

6. Žádný intimní život

Nikde není psáno, jak často by se spolu partneři měli milovat nebo jakkoli udržovat intimní život. Jestliže vám ale nechybějí ani doteky, polibky či objetí, stali se z vás spíš přátelé či spolubydlící.

7. Už se ani nesnažíte

Došli jste až ke konci článku a ve většině bodech jste se našli, ale vždy jste nad tím jen mávli rukou? Pokud nemáte ani sebemenší touhu ve vašem nefungujícím vztahu něco změnit, asi bude opravdu lepší ho ukončit a osvobodit se.


Přečtěte si také