Sex a vztahy

5. listopadu 2020 14:10

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Tohle je pět základních fází vztahu. Třetí fází však projde jen ten nejsilnější pár!

Každý dlouhodobý vztah prochází pěti základními fázemi, přičemž nejkritičtější z nich bývá fáze třetí. Na co si dát pozor a jak je lépe pochopit, abyste předešli rozchodu?

První fáze vztahu: Nová láska

Právě jste se seznámili a všechno se vám zdá nové a vzrušující. Máte v břiše motýly pokaždé, když vidíte svou lásku, každý dotek je elektrizující a každý polibek nekonečný. Zkuste zachytit tento stav mysli, možná ho budete později potřebovat.

Druhá fáze vztahu: Usazení

Cítíte, že to začíná být mezi vámi vážnější a jste připraveni se druhému zavázat. Většinou dojde v této fázi k nastěhování a oficiálně se začnete nazýváte „párem“. Pomalu si uvědomujete, že skutečný vztah není jen o chichotání a flirtování. Stále se snažíte trávit co nejvíce času spolu a otevíráte se jeden druhému. Nicméně rutina začne postupně narušovat euforii a sem tam se vyskytne na jasné obloze mráček.

Třetí fáze: Přichází realita a možné zklamání

Stále máte silné city k tomu druhému, ale zdá se, že je něco jinak. Nepotřebujete trávit každou volnou minutu s tím druhým, jak tomu bylo předtím. Nastávají každodenní povinnosti jako účty, pracovní závazky a domácí práce, což může eskalovat v hádky. Toto je nejnebezpečnější stadium vztahu, a pokud se vám jej podaří překonat, je velká šance, že spolu zůstanete už navždy. Je ale nezbytně nutné, abyste společně pracovali na udržení jiskry, protože váš partner je stále stejná osoba, do které jste se zamilovali.

Čtvrtá fáze: Stabilita

V této fázi vztahu se oba cítíte naprosto bezpečně a vidíte se navzájem takoví, jací doopravdy jste. Žádné hry, žádná přetvářka. Zamilovanost ustoupila pravé lásce a naučili jste se respektovat jeden druhého. Chápete, že má váš partner své koníčky a návyky, a to je v pořádku.

Pátá fáze: Skutečné pouto

Pokud jste se dostali do této fáze, upřímně gratulujeme, stali jste se skutečným týmem a celoživotními partnery. Nestýskáte si po zamilovaných začátcích ani nemáte pochybnosti, protože si nedokážete představit, že by to bylo jinak. Samozřejmě jste si za několik let prošli nejednou lehkou výzvou, ale vše jste zvládli, protože jste drželi při sobě. Teď už zvládnete překonat vše.


Přečtěte si také