ODHALENO: 8 důvodů, proč nevěrní muži zůstávají se svými manželkami. Co za tím stojí?

Téměř polovina ženatých mužů přiznává, že byli své manželce alespoň jednou nevěrní. Odejít od rodiny ale nechtějí. Proč tomu tak je?

Jaké jsou pravé důvody k tomu, proč chroničtí nevěrníci neopustí své manželky a nejdou hledat štěstí jinde? Podle odborníků je to úplně jednoduché.

1. Nechce přijít o bezpečný domov

Ne nadarmo se říká „Všude dobře, doma nejlíp“. V bezpečí domova je navařeno, uklizeno a postaráno o děti. Nevěra u mužů nemusí nutně znamenat hledání nového vztahu ani touhu po změně. Chtějí se jen „vyblbnout“ a potom se vrátit do pohodlného života.

2. Hledá jen povyražení

Podle odborníků je tohle nejčastější příčina nevěr u mužů. Ačkoli je mezi manželi láska a přátelství, vášeň se časem může vytratit, a tak hledá mnoho mužů „přestávku“ od stagnujícího manželství.

3. Milenka nebyla řešením

Někteří chlapi si myslí, že jakmile jim vkročí do života nová žena, něco se změní – jejich život bude šťastnější, vášnivější a lepší. Většinou to tak ale není a potom prosí o odpuštění své ženy.

4. Miluje svou ženu

Jeden muž se svěřil, že byl více než 20 let šťastně ženatý se svou ženou, kterou velmi miloval. Zároveň ji ale přes 15 let konstantně podváděl. Bylo to pro něj něco jako „fetiš“, prostě si nemohl pomoct, přiznal se. Pro některé muže je nevěra jen adrenalinový sport, neberou to závazně.

5. Nemá odvahu začít nový život

Jednoduše se bojí opustit stabilní zázemí a pouštět se do nového dobrodružství, ačkoli ví, že by byl s jinou ženou šťastnější. V sázce je příliš mnoho, a tak se raději spokojí s tím, co má.

6. Nedokáže to kvůli dětem

Možná už mezi manželi není láska, ale povinnosti jako děti a hypotéka stále existují. Nevěrníci často nechtějí opouštět své ženy kvůli závazkům a raději „vydrží“ v manželství bez lásky jen proto, aby mohli být rodiči na plný úvazek.

7. Rozvod je sprosté slovo

Právníci, hádky, rozdělování majetku a střídává péče o děti. To všechno se skrývá pod jedním slovíčkem: rozvod. Někteří muži proto raději nechají všechno tak, jak to je. Je pro ně jednodušší najít si milenku a nepodstupovat rozvod.

8. Uvědomil si, že udělal chybu

Ačkoli svou ženu miluje, uklouzl a teď se to snaží napravit. Nevěru zamlčuje a dělá, že se nic nestalo, i když ho svědomí sžírá zevnitř. Sice chápe, že udělal příšernou chybu, ale jakmile se přizná, riskuje tím celý život.


Přečtěte si také