Sex a vztahy

27. listopadu 2020 10:09

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 8 rad, které vám zaručí šťastné manželství. Měli byste se jich rozhodně držet!

Každý, kdo vstupuje do manželství, počítá s tím, že to bude láska až do smrti. Málokdo už je ale v krizi ochoten za vztah bojovat a přinášet oběti.

Rozvod je v dnešní době tak běžná věc, že při pohledu na statistiky člověku musí pukat srdce. Odborníci však sestavili seznam cenných rad, které vám zaručí šťastné manželství jako z pohádky.

1. Navzájem se respektujte

Vzájemná úcta je hlavním pilířem šťastného manželství. I když jste naštvaní nebo rozrušení, vyjadřujte se k partnerovi s respektem a nikdy s ním nemanipulujte nebo na něj nevyvíjejte tlak.

2. Neporovnávejte se s ostatními

Nikdy neporovnávejte sebe ani svého partnera s ostatními manželi a manželkami jiných lidí, zejména s někým na sociálních sítích. Pamatujte, že lidé často ukazují jen iluzi dokonalého života a vztahu. To, že jiný manžel obdarovává svou ženu každý den kyticemi a kupuje jí dárky, nemusí nutně znamenat, že jsou šťastní.

3. Udržujte se v kondici a starejte se o sebe

Nikdy se o sebe nepřestaňte starat. Šťastné manželství je i o dobrém sexu, který se vytratí, pokud se sebou nebudete spokojeni. Nemusíte nosit doma večerní róby, ale vytahané tričko s dírami a špinavé tepláky? To raději vyhoďte.

4. Nezanedbávejte partnera kvůli dětem

Být rodičem je úžasná věc, ale nezapomínejte i na to, že jste také manžel/manželka. Nemůžete se věnovat jen dětem a zapomínat na partnera. Jednoho dne potomci odejdou a zbudete si sami dva.

5. Umění odpouštět

Nikdo není dokonalý a všichni děláme chyby. Jakýkoli vztah přináší občasné nedorozumění a hádky. Pokud si dva nedokážou navzájem odpustit, pak se vztah časem zhroutí pod tíhou nahromaděných stížností a zklamání.

6. Nepokoušejte se partnera měnit

Lidé se mylně domnívají, že by mohli svého partnera změnit. Jistě, drobnosti se změnit dají, ale to je spíš záležitost kompromisů a drobných ústupků. Co by člověk ale nikdy neměl chtít po partnerovi změnit, jsou náboženské názory, vztahy s rodinou, koníčky a to, jakým způsobem vidí tento svět.

7. Vyvarujte se výhružkám

Snažte se vyhnout frázím jako „Pokud to takhle bude dál, tak tě opustím!“ a hlavně nikdy neříkejte slovo „rozvod“. I když hádka ustane, takováto silná slova budou viset ve vzduchu hodně dlouho.

8. Naučte se jazyk lásky svého partnera

Všichni nejsou rození básníci a romantici. Každý člověk vyjadřuje lásku a náklonost jiným způsobem; může ji projevovat skrz doteky, slova podpory a chvály, zvláštního humoru nebo dary. Ať už je jazyk lásky vašeho partnera jakýkoli, naučte se ho a používejte jej.


Přečtěte si také