Virály

19. listopadu 2020 13:02

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Cestování vás dělá šťastnější víc než manželství, tvrdí studie. Jak je to možné?

Cestování do různých koutů světa a objevování nových kultur se v dnešní době těší obrovské popularitě. Nesčetné možnosti dovolují zejména mladým lidem cestovat levně, což je jeden z důvodů, proč se čím dál více lidí rozhoduje trávit dovolené v zahraničí.

Nezáleží na tom, zda cestujete jen s batohem na zádech nebo si užíváte luxusu v hotelech, všechny zážitky spojené s cestováním pozitivně ovlivňují lidskou psychiku. Některé lidi může cestování naplňovat mnohem více než manželství nebo vychovávání dětí, uvedla studie.

Výzkum byl provedený společností pro on-line rezervace ubytování Booking.com, která se dotázala 17 tisíců lidí, jež cestovali do 17 různých zemí, aby uvedli své pocity z dovolených. Respondenti potvrdili, že jen velmi málo věcí jim dokáže vyvolat takový pocit štěstí, jako právě cestování. Až 77 % dotazovaných uvedlo, že si rezervují dovolené ve chvíli, kdy si potřebují rychle zvednout náladu a 56 % lidí by raději investovalo do cestování než do rekonstrukce domu.

Nejzajímavější na této studii je však skutečnost, že si lidé cestování cení mnohem víc než významné události ve svých životech. Až polovina respondentů uvedla, že cítila větší potěšení ze svatební cesty než ze svého svatebního dnu. Návod na šťastný život se zdá být najednou jednoduchý, stačí procestovat svět a budete tím nejšťastnějším člověkem na planetě.


Přečtěte si také