Virály

19. listopadu 2020 09:47

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Plešatí muži jsou inteligentnější a úspěšnější, tvrdí studie. Proč tomu tak je?

Pro mnoho mužů je plešatění velmi citlivým tématem a mohou nabrat dojem, že jsou pro ženy méně sexy a ztrácejí svou mužnost. Opak je však pravdou. Výzkum ukázal, že jsou plešatí muži vnímání sebevědoměji, inteligentněji a více sexy. Co za tím stojí?

Vědecká studie vedená profesorem Frankem Muscarellem z floridské univerzity potvrdila velmi zajímavou domněnku týkající se plešatění u mužů. Během výzkumu profesor Muscarella požádal respondenty, aby hodnotili mužské účastníky dle čtyř kritérií; přitažlivost, agresivita, zralost a ctnost. Polovině dotazovaným byly ukázány fotografie mužů s vlasy a druhé polovině fotografie stejných mužů, ale s vlasy digitálně odstraněnými. Výsledky byly opravdu překvapující!

Ukázalo se, že jsou plešatí muži společností hodnoceni jako čestnější, inteligentnější a více atraktivní než muži s bujnou kšticí. Má to ale jeden háček! Výzkum také ukázal, že muži, kteří jsou jen zčásti plešatí, jsou naopak vnímáni za neatraktivní a méně mužní. Důvodem toho může být skutečnost, že oholení celé hlavy lze vnímat jako „oficiální prohlášení“, které dává ostatním najevo, že se muž za svou plešatost nestydí a má vše pod kontrolou. A to je sexy!


Přečtěte si také