The Rock
Autor: profimedia The Rock

ODHALENO: Plešatí muži jsou inteligentnější a úspěšnější, tvrdí studie. Proč tomu tak je?

Tamara F. . Publikováno: 19.11.2020
Pro mnoho mužů je plešatění velmi citlivým tématem a mohou nabrat dojem, že jsou pro ženy méně sexy a ztrácejí svou mužnost. Opak je však pravdou. Výzkum ukázal, že jsou plešatí muži vnímání sebevědoměji, inteligentněji a více sexy. Co za tím stojí?

reklama

Vědecká studie vedená profesorem Frankem Muscarellem z floridské univerzity potvrdila velmi zajímavou domněnku týkající se plešatění u mužů. Během výzkumu profesor Muscarella požádal respondenty, aby hodnotili mužské účastníky dle čtyř kritérií; přitažlivost, agresivita, zralost a ctnost. Polovině dotazovaným byly ukázány fotografie mužů s vlasy a druhé polovině fotografie stejných mužů, ale s vlasy digitálně odstraněnými. Výsledky byly opravdu překvapující!

Ukázalo se, že jsou plešatí muži společností hodnoceni jako čestnější, inteligentnější a více atraktivní než muži s bujnou kšticí. Má to ale jeden háček! Výzkum také ukázal, že muži, kteří jsou jen zčásti plešatí, jsou naopak vnímáni za neatraktivní a méně mužní. Důvodem toho může být skutečnost, že oholení celé hlavy lze vnímat jako „oficiální prohlášení“, které dává ostatním najevo, že se muž za svou plešatost nestydí a má vše pod kontrolou. A to je sexy!

Kadernik

GALERIE: 20 důkazů, že muži a ženy jsou z jiné planety. Překvapí vás, v čem jsou tak odlišní

usínání spolu spánek

ODHALENO: Když usínáte vedle milovaného partnera, jste zdravější, říká studie. Jaké účinky to na vás má?

reklama