Sex a vztahy

6. října 2020 20:06

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Když usínáte vedle milovaného partnera, jste zdravější, říká studie. Jaké účinky to na vás má?

Láska dvou lidí může být krásná věc. Dokonce i když se hádáte, ale zůstáváte spolu spát v jedné posteli, tak to bude mít pozitivní vliv na váš vztah.

Výzkum nám ukázal, že páry, které spolu spí ve stejné posteli, mají zdravější život než ostatní lidé. Každý pár sice může mít spoustu nevyřešených problémů a mohou mezi nimi být velké rozdíly, ale vědci dokázali, že když spolu spí v jedné posteli, má to pro ně určité zdravotní benefity. To je důvodem, proč jsou vztahy s blízkými lidmi důležitým faktorem v našem životě. Psycholožka Wendy provedla v roce 2009 studii, která ukázala, že ženy, které mají vztah, randí nebo se vdaly, spí v noci o mnoho lépe než svobodné ženy.

Ženy mají vždy tendenci usnout rychleji než muži, ale ty ženy, které nejsou svobodné, mají v noci hlubší a lepší spánek. Spánek s mužem po svém boku dává ženě pocit bezpečí. To pomáhá ženám mít nižší hladinu hormonů, které jsou zodpovědné za stres. To také snižuje počet cytokinů, které jsou zodpovědné za propuknutí zánětu či bolesti. Teplota lidského těla kolísá po celou noc, zatímco spíme. Ale hluboký spánek a navíc ještě vedle osoby, kterou milujeme, však pomáhá regulovat tělesnou teplotu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také