reklama

reklama

Typy lidí při sexu.
Autor: istock.com Typy lidí při sexu.

ODHALENO: 8 způsobů, jak mít ještě intimnější vztah s partnerem, aniž byste měli sex. Čím ho můžete vzrušit?

Publikováno: 24.07.2019
Určitě chcete být se svým partnerem v co nejintimnějším vztahu, jak to jen jde. Víme, jak toho dosáhnout.

reklama

1. Mluvte o intimnostech. Řekněte druhému o tom, co chcete, o svých potřebách, a co byste chtěli vyzkoušet. To vám vybuduje velmi silný vztah a posílí to vaši sexualitu. Dokazuje to mnoho studií na toto téma. Ptejte se partnera také na to, co by chtěl on.

2. Naučte se dobře odhadnout emoce partnera. Můžete na partnerovi poznat, jak se právě cítí? Když budete dobře číst řeč těla, mimiku a tón hlasu, rychle poznáte, jak se ten druhý cítí, aniž by cokoliv řekl. Měli byste se naučit mu taky náladu rychle zlepšit. Empatie je pro blízkost partnerů klíčová.

3. Použijte své smysly. Jestli si nemůžete vzpomenout na to, jak partner voní, soustřeďte se na to, až budete spolu. Snažte se naplno vnímat jeho vůni. To samé zkuste udělat doteky. Dotýkejte se partnera a vnímejte přítomnost okamžiku, když jej máte v náručí.

4. Buďte otevření. Klíčové k blízkému vztahu je to, abyste si vzájemně sdělovali emoce. Jedině to udrží váš vztah naživu. Když svému partnerovi věříte, můžete mu říct všechno. Otevřete se i v tom, o čem si myslíte, že na vás nebude mít partner rád. Ukázat vlastní zranitelnost může být velmi atraktivní.

5. Zaměřte se společně na budoucnost. Mluvte o tom, co bude za pět let, plánujte společné štěstí bok po boku. To, že je vás vztah pro vás oba jako bezpečný přístav, z něj dělá mnohem intimnější místo. Tam, kde se cítíte bezpečni, nejspíš budete chtít zapustit kořeny. Když máte v druhém jistotu, váš vztah bude bližší.

6. Vytvořte si se svým partnerem pouto tak, že si naplánujete společný cíl. Například můžete mít jako cíl hodně pracovat, na úkor čehož sice nebudete moct trávit víkendy na dovolené. Ale zato si vyděláte na dovolenou vašich snů. Jde o to, aby cíl byl splnitelný a abyste mu oba věřili.

7. Sdílejte společně vzpomínky ze svého dětství. Možná si myslíte, že partnera dobře znáte, ale je tu určitě hodně věcí, které vám ještě neřekl, nebo zatajil. Právě naše vzpomínky z dětství v sobě nesou mnoho o osobnosti vašeho partnera. Zeptejte se ho, jak se měl, co tehdy dělal a jak svoje dětství prožíval.

8. Vytvářejte si nové vzpomínky. Zkuste se se svým partnerem bavit, vytvářet si nové vzpomínky tak, že spolu budete trávit čas. Měli byste mít podobný smysl pro humor, být schopni se zasmát sami sobě, pouštět si vtipné filmy, nebo se dokázat uvolnit ve společnosti vašich přátel. Jen s člověkem, s kterým se dokážete od srdce zasmát, si můžete být opravdu blízcí.

10 nejúchylnějších sexuálních praktik.

ODHALENO: 10 nejúchylnějších sexuálních praktik, které jsou jen pro otrlé. Máte na ně žaludek?

reklama