Sex a vztahy

5. listopadu 2021 20:20

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Blíží se revoluce v sexu? Lékaři vymysleli unisex kondomy! Nasadí si je i ženy

Unisex kondomy slibují revoluci v sexu. Vážně tomu tak bude?

Žádná antikoncepce není dokonalá a nefunguje úplně stoprocentně, ta cíleně vytvořená pro ženy ale její uživatelku navíc nedokáže ani ochránit před přenosem pohlavních chorob. Přidejte kupu nežádoucích vedlejších účinků, které umí pěkně rozházet vaše hormony, a není divu, že se ženám do tradičních antikoncepčních pilulek příliš nechce.

Muži to na druhou stranu mají jednoduché. Nasadí si kus latexu a jakmile jsou hotoví, zase jej sundají a vyhodí. Navíc se nemusí bát přenosu pohlavních chorob. Právě proto by mohla být nová antikoncepční metoda, se kterou přišel malajský gynekolog John Tang Ing Chinh, revoluční. Jde totiž o kondom, který mohou používat muži i ženy.

Kondom funguje tak, že si sáček strčíte buď do vaginy, nebo jej natáhnete klasicky na penis. K danému pohlavnímu ústrojí následně přilne sám díky speciálnímu materiálu, z něhož je vyroben. Tento materiál je jen 0,3 mm tenký a ohebný ještě lépe než mikrotenový sáček. Zároveň je velmi odolný, nepropustí vodu a na rozdíl od kondomů neobsahuje latex, na nějž je mnoho lidí alergických. Tak co, už taky věříte, že se blíží revoluce?

Sdílejte článek
Štítky revoluce Sex Ženy muži sex kondom kondomy sexuálně přenosná nemoc unisex

Přečtěte si také