Sex a vztahy

5. června 2021 22:59

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Být jednostranně zamilovaný může pozitivní, tvrdí studie. S čím vám to pomůže?

Jestli jste se zamilovali, ale druhá strana vaší lásku neopětuje, tak je to velmi nepříjemné a bolestivé. Na druhou stranu vám to může přinést následující výhody.

Pokud vás někdo odmítne, můžete to považovat za neúspěch. Je to určitě nepříjemný zážitek, když vás někdo, koho milujete, nemiluje. Ale to neznamená, že nejste dost dobří nebo nejste hodni lásky. Můžete se rozhodnout vyložit si odmítnutí jinak a pochopit skrze to, co od vztahu potřebujete. Jestli s danou osobu nemůžete být, tak si můžete vymýšlet fantazie o tom, jaké by to bylo, kdyby všechno klaplo. Tímto způsobem můžete pochopit, co doopravdy od partnerského života chcete. To vám může pomoct v budoucnu najít správného partnera.

Vymýšlení fantazií vám také pomůže uvolnit se od stresu, se kterým se setkáváte v reálném životě. Vizualizace něčeho, díky čemu se budete cítit dobře, může ve skutečnosti způsobit dobrý fyzický pocit. Pro vaše tělo totiž neexistuje rozdíl mezi skutečnou a imaginární láskou. Takže když si v hlavě vytvoříte falešné scénáře s osobou, kterou milujete, začne se uvolňovat dopamin. Protože navíc bývá jednostranná láska bolestivá, tak budete muset začít dělat věci, které vás baví, abyste se uvolnili a zbavili se bolesti. Ať jde o nějaký koníček nebo trávení více času se svými přáteli. Můžete tak spíše zjistit, na čem v životě opravdu záleží.


Přečtěte si také