Sex a vztahy

30. října 2019 16:48

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Chlap, který nemá zájem o sex, může mít syndrom zlé učitelky. Týká se to i toho tvého?

Bohužel, je to čím dál rozšířenější, než jsme ochotni si připustit. Chlapům se nechce do sexu čím dál častěji. Důvodů přitom může být celá řada.

Zatímco v minulém století to byly hlavně ženy, které se neustále vymlouvaly na bolesti hlavy a nedostatek chuti na sex, dnes jsou to právě ony, které mají sexu málo. Není to tím, že by nebyly dost atraktivní pro muže než dříve. Důvodem slabšího mužského libida bývají především zdravotní problémy (léky na vysoký krevní tlak a antidepresiva snižují libido). Po třicátém roku života muže testosteron klesá, takže se tím snižuje i jeho sexuální aktivita. Ženy jsou však na vrcholu vzrušení právě po třicítce, což může způsobit značnou nerovnováhu v potřebách.

Důležité jsou pro muže stejně jako pro ženy také mezilidské vztahy. Paradoxně sem patří takové ty řeči ohledně třeba domácích povinností – když třeba připomeneš partnerovi, že by mohl vynést koš nebo umýt nádobí. Takovéhle obyčejné a potřebné věci mohou v podvědomí muže vyvolat dojem, že jsi spíš něco jako zlá učitelka, kterou musí poslouchat, než objekt jeho sexuální touhy. Klíčem k tomu je považovat si muže a pochválit jej.


Přečtěte si také