návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Sex a vztahy

ODHALENO: Chlap, který nemá zájem o sex, může mít syndrom zlé učitelky. Týká se to i toho tvého?

Bohužel, je to čím dál rozšířenější, než jsme ochotni si připustit. Chlapům se nechce do sexu čím dál častěji. Důvodů přitom může být celá řada.
Vydáno: 30.10.2019
Nezájem o sex
Autor: istockphoto.com Nezájem o sex
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatímco v minulém století to byly hlavně ženy, které se neustále vymlouvaly na bolesti hlavy a nedostatek chuti na sex, dnes jsou to právě ony, které mají sexu málo. Není to tím, že by nebyly dost atraktivní pro muže než dříve. Důvodem slabšího mužského libida bývají především zdravotní problémy (léky na vysoký krevní tlak a antidepresiva snižují libido). Po třicátém roku života muže testosteron klesá, takže se tím snižuje i jeho sexuální aktivita. Ženy jsou však na vrcholu vzrušení právě po třicítce, což může způsobit značnou nerovnováhu v potřebách.

Důležité jsou pro muže stejně jako pro ženy také mezilidské vztahy. Paradoxně sem patří takové ty řeči ohledně třeba domácích povinností – když třeba připomeneš partnerovi, že by mohl vynést koš nebo umýt nádobí. Takovéhle obyčejné a potřebné věci mohou v podvědomí muže vyvolat dojem, že jsi spíš něco jako zlá učitelka, kterou musí poslouchat, než objekt jeho sexuální touhy. Klíčem k tomu je považovat si muže a pochválit jej.

Vlasy

ODHALENO: Nejvášnivější sex podle vlasů. Mají to nejradši blondýny, brunety nebo zrzky?

Článek je zařazen v: Sex , vztahy , zlá učitelka , zabiják sexu , nedostatek sexu , asexualita , frigidita , asexualita u mužů