Sex a vztahy

6. listopadu 2020 11:18

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Čím déle jste ve sprše, tím více jste osamělí, tvrdí vědci. Proč tomu tak je?

Naše každodenní zvyky o nás mohou vypovědět nespočet překvapivých informací, nad kterými zůstává rozum stát. Například pod obyčejným sprchováním se může skrývat to, že jste ve skutečnosti osamělá duše. Jaká je mezi tím spojitost?

Jste zastánci rychlého sprchování, nebo si dopřáváte dlouhé a horké sprchy plné páry? Pořádně se zamyslete, protože jedna z odpovědí může odhalit vaše skryté touhy a potřeby. Vědci z Yaleovy univerzity totiž provedli studii, během níž odhalili, že dlouhé sprchování je signálem samoty a smutku.

Již zmíněné studie se zúčastnilo celkem 51 studentů ve věku 18–45 let. Respondenti byli požádáni, aby vyplnili dotazník o jejich každodenních zvycích a označili, jak osamělí se cítí být. Průzkum zahrnoval tři otázky týkající se jejich rutiny při koupání nebo sprchování; vědci tak mohli odhalit frekvenci, teplotu a dobu trvání osobní hygieny.

Výsledky ukázaly, že dotazovaní, kteří se cítili osaměle, se ve srovnání s ostatními respondenty sprchovali nebo koupali o 23 % déle. Čím více se lidé cítí osamělí, tím déle stráví času pod tekoucí horkou vodou. Příčinou je fakt, že horká voda v zásadě nahrazuje skutečného partnera a rozptýlí pocit samoty. Stejný pocit vám může dát i šálek horkého čaje nebo kávy pod měkkou teplou přikrývkou.


Přečtěte si také