Sex a vztahy

6. listopadu 2020 10:34

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 10 jasných signálů toho, že vás partner podvádí. Na co byste si měli dát pozor?

Partnerské vztahy mohou být velmi komplikované a křehké. Když pocit zamilovanosti zmizí, častokrát se lidé raději vrhnou do náruče jiného člověka, než aby současný vztah ukončili. Jak poznat, že vám je partner nevěrný?

Najít si věrného partnera může být obtížné. Zejména v dnešní době on-line seznamek může nebezpečí číhat na každém rohu. Pokud vás partner podvádí, nevědomky vám dává signály, podle kterých ho můžete odhalit.

1. Neustále si stráží svůj telefon.

Pokud je váš partner až příliš ostražitý na svůj mobilní telefon, neustále ho nosí všude sebou a reaguje naprosto nepřiměřeně, když si ho vezmete do ruky, je velká pravděpodobnost, že něco skrývá.

2. Často pracuje přesčas.

Stává se vám, že váš partner z ničeho nic tráví každý druhý večer v kanceláři a domů chodí až pozdě večer? Možná je to starý a otřepaný trik, jak zakrýt své pletky s někým jiným.

3. Bez důvodu žárlí.

V malých dávkách může být žárlení příjemný důkaz toho, že vás partner miluje. Pokud ale po letech začne bezdůvodně žárlit, je to možná proto, že má sám „špinavé ruce“ a snaží se zamaskovat vlastní nevěru.

4. Dráždí ho vaše pozornost a péče.

Dřív partner miloval vaše dotyky, objetí a polibky, ale teď se vás straní a naopak ho vaše péče rozčiluje? Možná by nebylo od věci si společně promluvit a najít důvod ve změně chování.

5. Zmizela vám ze života intimita.

Intimní život je pro harmonický vztah velmi důležitý. Je pochopitelné, že na začátku vztahu je fyzický kontakt častější a postupem času může vášeň slábnout, ale úplná absence intimity může být znepokojujícím znamením. Pokud vám to dělá starosti, promluvte si se svým partnerem a pokuste se zjistit, co se s ním děje.

6. Přestali jste spolu plánovat budoucnost.

Partneři spolu rádi mluví o svých plánech do budoucna, zejména v prvních letech vztahu. Je dobré zjistit, zdali máte stejná očekávání v důležitých rozhodnutích vašeho života. Pokud ale z ničeho nic přestane jevit zájem o společnou budoucnost, musí to mít důvod.

7. Bezdůvodně vás obdarovává.

Kdo by nemiloval dárky. Zvláště ženy si na překvapení a pozornost potrpí, co když už to partner ale bezdůvodně přehání? Samozřejmě, že může existovat i šance, že vás váš partner miluje a tímto způsobem vám to dává najevo, ale změna chování je minimálně podezřelá, nemyslíte?

8. Má výkyvy nálad.

Lidé si mohou procházet různými obtížnými situacemi, při kterých jsou vystaveni stresu a napětí, což může mít vliv na změnu nálad. Pokud si ale myslíte, že váš partner nemá mít důvod k tomu, aby byl vystresovaný, je velká šance, že před vámi něco tají.

9. Mění téma během vážného rozhovoru.

Chápeme, že není nejlepší čas na řešení vážných témat hned po příchodu z práce nebo před spaním. Pokud ale váš partner mění téma rozhovoru pokaždé, a to i při vhodné příležitosti, může to být známka toho, že byste si měli začít dělat starosti o budoucnost vašeho vztahu.

10. Není připraven vás představit svým blízkým.

Pokud spolu randíte už delší dobu a váš partner se neustále zdráhá vás představit své rodině a přátelům, je to trochu znepokojivé. Jestliže to s vámi myslí vážně, nemá důvod vás skrývat. Existuje několik vysvětlení, proč seznámení neustále odkládá; buď pro něj nejste dostatečně důležití, nebo se stydí za své blízké. Tak jako tak by stálo za to, abyste si o svých pochybnostech společně promluvili.


Přečtěte si také