Sex a vztahy

20. dubna 2023 16:45

ODHALENO: Co upevňuje vztah kromě chemie a skvělého sexu? Tyhle tipy vám zaručeně změní život

Jak na pevný a spokojený vztah?

Zamilovat se je snadné, ale vybudovat pevný, spokojený a dlouhodobý vztah, to už je sakra fuška. Ne každému se to povede, ne každý o to stojí, ale když už se o to někdo snaží, měl by jednoznačně vědět, že to není jenom o dobré chemii a úžasném sexu. Základem jsou i další věci. Jaké?

1. Komunikace

To, jak spolu mluvíte a řešíte jednotlivé věci nebo problémy je pro vztah často ta nejzásadnější věc. Pakliže partneři vyjadřují své pocity, myšlenky nebo slova způsobem, na který ten druhý neslyší, je to velký vykřičník.

2. Společné zájmy

Nemusíte nutně mít stejná hobby ani totožný vkus na filmy či jídlo, je ale zásadní, aby se partneři aspoň v některých zájmových činnostech shodli a mohli je vykonávat společně. Utužuje to jejich spojení, buduje přátelství a sounáležitost a navíc díky tomu máte šanci vykročit z každodenního stereotypu.

3. Povaha

Jeden je nervák, zatímco ten druhý věci řeší spíš klidně? Rozdílné temperamenty jsou běžné, nicméně – a souvisí to opět s komunikací – pokud si to s tím druhým nedokážete vyříkat a dojít k nějakému kompromisu, během něhož se vaše povahy potkají a budete oba ve finále spokojení, je to další vykřičník.

4. Přátelé

No a v neposlední řadě jsou to i přátelé. Nemusíte milovat všechny známé vaší drahé polovičky a stejně tak nemusí ona zbožňovat ty vaše. Pokud ale nemáte aspoň nějakou společnou partu, s níž byste mohli trávit čas ve více lidech, abyste se cítili oba dobře, může to být do budoucna trochu problém.

Sdílejte článek
Štítky pár život Sex komunikace vztah přátele chemie

Přečtěte si také