Jaké faktory mohou vést k nevěře? 1
Autor: istock.com Jaké faktory mohou vést k nevěře? 1

ODHALENO: Co všechno způsobuje nevěru? Na tyhle věci je ve vztahu třeba dávat pozor

rd. Publikováno: 23.11.2022
Jaké věci mohou vést k nevěře?

reklama

Když chce někdo být nevěrný, tak bude, a když naopak nechce, tak nebude. To je poměrně jednoduché rozdělení, na kterém se shoduje i většina odborníků. Přesto však existují určitě okolnosti, které mohou k nevěře svádět o něco víc než jiné a na které je tedy třeba dávat si pozor, pakliže chcete mít vztah založený na vzájemném respektu a důvěře. Které faktory jsou tedy rizikové?

1. Osobnost

Zatímco introverti preferují soukromí, klid a samotu jen s opatrným navazováním vztahů, extroverti to mají opačně, a tak je pro ně pochopitelně snazší navázat vztah s někým novým. Nicméně ani u introvertů není nevěra vyloučená – pokud se zamilují nebo utíkají před vážnými problémy doma, je nevěra klidně možná i u nich.

2. Sebevědomí

Nikoli vysoké, ale kupodivu nízké sebevědomí může vést k tomu, že si ho člověk mnohdy i opakovaně bude snažit navýšit zálety a nevěrou. Takoví lidé potřebují ujištění, že jsou atraktivní, zajímaví, a proto mají cenu. Jakmile si je ale někdo své hodnoty vědom, nic takového ke šťastnému životu nepotřebuje.

3. Dětství

Jaký otec, takový syn. A neplatí to bohužel jen u mužů. Chování rodičů se do dětí prolíná mnohem víc, než si často sami uvědomují, a jakmile tak vyrůstají v domácnosti, kde je nevěra nejen běžná, ale dokonce se o ní i otevřeně mluví, případně chod oné domácnosti potažmo celé rodiny později naruší, existuje nemalá šance, že se s nevěrou budou v dospělosti potýkat i oni.

4. Vztah

No a nakonec je tu samotný vztah. Logicky čím spokojenější pár, tím menší šance, že jeden z partnerů bude zahýbat. Naopak při potížích je relativně snadné a bohužel i běžné, že se někdo rozhodne raději utéct jinam spíš, než aby problémům čelil. Prakticky bez výjimky je to pokaždé špatné řešení.

Dalia Dippolito byla odsouzena na 16 let za plánování vraždy 1

VIDEO: Žena, která poslala nájemného vraha na vlastního muže, skončila za mřížemi. Jakou chybu měl její plán?

reklama