Sex a vztahy

23. listopadu 2022 13:16

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Co všechno způsobuje nevěru? Na tyhle věci je ve vztahu třeba dávat pozor

Jaké věci mohou vést k nevěře?

Když chce někdo být nevěrný, tak bude, a když naopak nechce, tak nebude. To je poměrně jednoduché rozdělení, na kterém se shoduje i většina odborníků. Přesto však existují určitě okolnosti, které mohou k nevěře svádět o něco víc než jiné a na které je tedy třeba dávat si pozor, pakliže chcete mít vztah založený na vzájemném respektu a důvěře. Které faktory jsou tedy rizikové?

1. Osobnost

Zatímco introverti preferují soukromí, klid a samotu jen s opatrným navazováním vztahů, extroverti to mají opačně, a tak je pro ně pochopitelně snazší navázat vztah s někým novým. Nicméně ani u introvertů není nevěra vyloučená – pokud se zamilují nebo utíkají před vážnými problémy doma, je nevěra klidně možná i u nich.

2. Sebevědomí

Nikoli vysoké, ale kupodivu nízké sebevědomí může vést k tomu, že si ho člověk mnohdy i opakovaně bude snažit navýšit zálety a nevěrou. Takoví lidé potřebují ujištění, že jsou atraktivní, zajímaví, a proto mají cenu. Jakmile si je ale někdo své hodnoty vědom, nic takového ke šťastnému životu nepotřebuje.

3. Dětství

Jaký otec, takový syn. A neplatí to bohužel jen u mužů. Chování rodičů se do dětí prolíná mnohem víc, než si často sami uvědomují, a jakmile tak vyrůstají v domácnosti, kde je nevěra nejen běžná, ale dokonce se o ní i otevřeně mluví, případně chod oné domácnosti potažmo celé rodiny později naruší, existuje nemalá šance, že se s nevěrou budou v dospělosti potýkat i oni.

4. Vztah

No a nakonec je tu samotný vztah. Logicky čím spokojenější pár, tím menší šance, že jeden z partnerů bude zahýbat. Naopak při potížích je relativně snadné a bohužel i běžné, že se někdo rozhodne raději utéct jinam spíš, než aby problémům čelil. Prakticky bez výjimky je to pokaždé špatné řešení.

Sdílejte článek
Štítky nevěra Sex osobnost vztah sebevědomí faktory dědtství

Přečtěte si také