Proč byste si ze sebe ve vztahu měli dělat srandu?
Autor: iStock Proč byste si ze sebe ve vztahu měli dělat srandu?

ODHALENO: Děláte si srandu ze svého partnera? Podle studie to posílí váš vztah. Proč byste se měli jeden druhému smát?

Publikováno: 18.01.2019
Smysl pro humor je ve vztahu obzvlášť důležitý, stejně jako schopnost udělat si ze sebe navzájem srandu.

reklama

Asi každý bude souhlasit s tím, že humor je jednou ze základních složek vztahu. Jen těžko si lze představit pravou lásku bez smíchu a bez schopnosti udělat si ze sebe navzájem sem tam legraci. Je však potřeba rozlišovat hranici, za kterou už by ani jeden z partnerů neměl zacházet. Je rozdíl mezi nevinnou úsměvnou narážkou na nový kus oblečení a častým výsměchem, který toho druhého spíše uráží.

Podle serveru Joyscribe provedl Jeffrey Hall z univerzity v Kansasu v průběhu 30 let 39 studií zahrnujících více než 1500 respondentů. Jedním z jeho zjištění byl fakt, že humor je důležitou součástí při budování úspěšného vztahu. Podle Halla lidé tvrdí, že po své spřízněné duši vyžadují smysl pro humor, to je ale podle něj široký pojem. To, že je člověk vtipný nebo dokáže o čemkoliv zažertovat, ještě neznamená, že to stejně bude fungovat i ve vztahu.

Pro spokojenost ve vztahu je nejdůležitější humor, který si partneři vytvářejí společně. Nezáleží na tom, že máte rádi zvrácené vtipy, zatímco komedie a sitcomy vás nudí. Důležité je, že vás oba dokáže hystericky rozesmát stejný styl humoru. Jakási společná hravost či rozpustilost je klíčovým prvkem partnerského souznění. Sdílený smích je jednoduše zásadním ukazatelem romantické přitažlivosti mezi potenciálními partnery.

Agresivní smysl pro humor je podle Halla obecně špatným znamením, mnohem horší však je, používá-li jej jeden z partnerů, aby zesměšnil toho druhého. Pokud tedy považujete vtipy svého protějšku za opravdu špatné, je dost pravděpodobné, že s ním nikdy nenavážete opravdový a upřímný vztah. Ne že bychom chtěli rozvracet fungující soužití, tohle by se opravdu nemělo přehlížet, protože co může být více než srdečný spontánní smích?

Jaký bude váš sexuální život v roce 2019? 1

ODHALENO: Sex na prvním rande zaručí pohádkový vztah, tvrdí studie. Proč byste na to měli hned vlítnout?

Možná jste z jiného světa.

ODHALENO: Kvůli těmto 10 věcem vás holka nechá, i když vás miluje. Děláte něco z toho?

reklama