Virály

14. ledna 2019 13:51

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Sex na prvním rande zaručí pohádkový vztah, tvrdí studie. Proč byste na to měli hned vlítnout?

Zdrženlivost ještě nikdy blízkost mezi dvěma lidmi neprohloubila. Zato takový divoký sex na první schůzce ano. I když tam rizika jsou, může to budoucí vztah výrazně prohloubit a utužit.

Nikdy nepraktikujte sex na první schůzce, říkávaly naše babičky. A hlavně počkejte na to, až vám zavolá. Tak tyhle rady už jsou dnes podle odborníků úplně mimo. Naopak, milování na první schůzce může být ku prospěchu. „Sex může připravit prostor pro prohloubení napojení mezi dvěma cizími lidmi,“ říká psycholožka Birnbaum, která vedla izraelsko-americký výzkum. Studii vydal magazín Journal of Social and Personal Relationships.

Sex totiž motivuje oba lidi na emocionální napojení bez ohledu na pohlaví. Potom už záleží jenom na čase, jestli budou mít ti dva společné zájmy. I když psycholožka přiznává, že sex motivuje k navázání vztahu víc ženy než muže. Při celkem 5 experimentech se ukázalo, že sexuální touha aktivuje v mozku podobné oblasti jako se spouští při romantické lásce. Sex navíc vede k zájmu o pohodu a spokojenost druhého.

Sdílejte článek

Přečtěte si také