ODHALENO: Díky mužské ejakulaci si ženy užívají sex víc. Čím je tolik rajcuje?

Přes polovinu žen je důležité, aby měl jejich partner ejakulaci během sexu. Ženám to zlepšuje vlastní prožitky a jsou pak spokojenější.

Víc než čtvrtina žen chce, aby partner počkal na jejich orgasmus, než ejakuluje a pro 50 procent je důležité, aby partner při sexu ejakuloval. Vyplývá to z výsledků studie uveřejněné v odborném žurnálu The Journal of Sexual Medicine. Ženy podle něj prožívají lepší orgasmus a je o dost intenzivnější, pokud vyvrcholení dojde i muž. Je to pro ně důležité hlavně z psychologického hlediska. Když se totiž nedostaví, ženy to začnou vnímat jako vlastní selhání a bojí se, že nejsou dostatečně sexy.

Vyvrcholení partnera je důležitější pro ty ženy, pro které je důležitější sex a dosažení vlastního orgasmu než samotný vztah. Zhruba pětina žen (18 procent) preferovala, aby partner ejakuloval předtím, než ony, 28 procent uvedlo opačné pořadí. Pro více než polovinu však bylo pořadí ejakulace a vlastního orgasmu nepodstatné. Stále je však pro dost žen významnější mazlení a něžné doteky a intimní blízkost s partnerem než samotný sexuální akt.

Sdílejte článek
Štítky Sex muži vztahy orgasmus

Přečtěte si také