Sex a vztahy

16. července 2018 15:43

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Existují jen tři druhy lásky, které zažije každý z nás! Proč jsou pro nás všechny důležité?

Všechny tři si dobře pamatujeme celý život. Ponaučení pak můžeme předávat dál. Každou potkáme z jiného důvodu.

PRVNÍ ZAMILOVANÁ LÁSKA

Často se jedná o idealistickou lásku, která nás potká například už na střední škole. Je to ta láska, která vypadá jako z pohádky. Učíme se zde první kroky toho, jak milovat a co znamená nejednat jen za sebe. Docházíme k přesvědčení, že se jedná o naší jedinou životní lásku, a že už nepotkáme nikoho, koho bychom milovali více.

TVRDÁ LÁSKA

Jde o lásku, která nás zatraceně bolí. Jde o druh lásky, která ubližuje. Může jít o emocionální, duševní nebo dokonce fyzické zneužití nebo manipulaci. Jednoduše řečeno, jde o lásku, která není obětována, ale využívána. Pociťujeme závislost na člověku, který nás odmítá, navíc si bez něj neumíme představit život. Do doby, kdy mi sami ztracenou lásku nevzdáme, utrpení bude pokračovat.

TŘETÍ LÁSKA: TA, KTERÁ TRVÁ

Jde o lásku, kterou jsme nečekali a neplánovali. Přijde a zničí všechny pohádkové představy o lásce na první pohled. Jde o lásku velmi oparnou, ale s velkým potenciálem. Vše jde velmi pozvolna. Začínáme se oklepávat z poslední nešťastné lásky a začínáme si všímat detailů, kterých bychom si dříve nevšímali. Máme radost z maličkostí a vychutnáváme si každou vteřinu na maximum. Druhého si vážíme a navíc umíme dělat kompromisy – milujeme.

Sdílejte článek

Přečtěte si také