Sex a vztahy

25. června 2020 15:05

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Holky na Tinderu častěji odmítají muže, kteří mají tento druh fotek! Jaký podivný důvod k tomu mají?

Když ženy objeví na seznamce fotku chlápka s kočkou v náručí, je pravděpodobné, že o něj spíš nebudou mít zájem.

Seznamování je už tak docela složité. Když jste na Tinderu, fotka jednoznačně musí zaujmout, protože ženy swapují podle prvního dojmu doleva nebo doprava. Jeden pohyb prstem určí, jestli žena bude mít zájem si s dotyčným psát nebo ne. Existuje ale docela hodně způsobů, jak fotkou zaujmout – ať už zvolíte úsměv, vážný výraz nebo tajuplnost. Ale je tady jedna věc, kterou by zejména pánové měli vědět: Není vůbec dobrý nápad vyfotit se s kočkou.

Vědci z Coloradské státní univerzity zjistili, že v případě fotky s kočkou je méně pravděpodobné, že se budou dívat na muže. Víc než 700 ženám ve věku mezi 18 a 24 lety byly zobrazeny fotky dvou mužů – celkem na čtyřech fotografiích, přičemž dva muži byli bez koček a dva s kočkou. Pak se žen ptali, kdo víc vyhovuje určeným kategoriím.

Ukázalo se, že muži, kteří mají v náručí kočku, jsou považovaní za méně maskulinní a více neurotičtí, příjemnější, otevřenější. Ale také nevhodní k randění. Ženy možná takové muže vnímaly jako víc ženské, je tedy možné, že jim to v podvědomí nastavilo dojem, že by takový muž mohl být gay.

Sdílejte článek

Přečtěte si také