ODHALENO: Jak často má průměrný člověk sex? Lidé magickému číslu nechtějí věřit!

Odborníci odhalili, kolik sexu za rok má průměrný člověk.

Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli máte dostatek sexu? A kolik sexu je vlastně dost? To se zdají být velmi objektivní otázky. Ukázalo se ale, že existuje jedno konkrétní číslo, které by měl splňovat každý průměrný člověk. Podle nedávného průzkumu má totiž obyčejný zadaný jedinec sex jednou týdně, což vychází v průměru na 54krát ročně.

Hodnoty se ale odvíjejí i od věku jednotlivých dvojic, přičemž dospělí do třiceti let mají sex 112krát ročně, páry od třiceti do devětatřiceti let se milují 86krát ročně a lidé mezi čtyřiceti a devětačtyřiceti zhruba 52krát. Některým se však zveřejněné statistiky nezdají příliš reálné. „To já jsem důvod, proč to není 100krát za rok, lol,“ poznamenal uštěpačně jeden z komentujících na internetu, zatímco jiný vtipně poznamenal, že ho čeká hodně nabitý prosinec.

Nezáleží však na vědeckém hledisku ani žádných statistikách. Důležité totiž je, aby byli oba v páru spokojení a uspokojení. Jedna studie ale přece jen ukázala, že častá frekvence sexu úzce souvisí se spokojeností ve vztahu. Odborníci proto doporučují všem zadaným, aby se milovali alespoň jednou týdně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také