ODHALENO: Jak správně pečovat o penis? Tyto 4 věci by muži neměli v žádném případě ignorovat!

Jak správně pečovat o penis a na co by ženy měly své partnery upozornit?

Pánské přirození je jednou z nejdůležitějších součástí nejen fyzické, ale i psychické vybavenosti muže. Poškozený, neupravený, nebo neumytý penis může mít dopady jak na zdraví, tak na morálku muže, a proto by měli dbát na to, aby jejich chlouba byla vždy v tom nejlepším stavu. Na co byste tedy neměli zapomínat?

1. Zkracování chloupků

Nejen, že oholený penis vypadá větší, ale pro mnohé ženy je také atraktivnější. Navíc ji při orálním sexu nebude škrábat. K holení se pak doporučují jednoduché holítko, pěna a jít po směru růstu chloupků. Čím opatrnější budete, tím menší problémy pak budete mít s podrážděním pokožky. Můžete použít také vodu po holení bez alkoholu.

2. Mytí

Navzdory populární představě, penis si stačí oplachovat horkou vodou. Mýdla se nedoporučují, stejně tak se vyhýbejte ohrnování předkožky ve vaně, poněvadž se tímto způsobem může do penisu snadno dostat infekce. Nicméně ohrnování a umývání ve sprše je důležité, abyste se například zbavili páchnoucímu smegma.

3. Masturbace

I ve zdravém vztahu s pravidelnou souloží je masturbace důležitou součástí mužského života. Urologové dokonce doporučují, aby lidé masturbovali alespoň 21krát měsíčně – pokud se na to ovšem muži cítí, můžou masturbovat i denně. Čím používanější váš orgán bude, tím lépe. A navíc to slouží jako prevence rakoviny prostaty.

4. Kontrola varlat

A když už jsme u té rakoviny, rakovině varlat nejlépe předejdete tím, že si budete dělat pravidelné samovyšetření. Není to nic složitého, stačí si jednou za měsíc prohmatat každé varle zvlášť, všímat si případných výrůstků, puchýřků nebo jakékoli bolesti spojené s dotykem nebo např. po sexu, a včas navštěvovat s problémy lékaře. Kontroly se může chopit mimochodem i vaše partnerka, klidně ve formě předehry.

Sdílejte článek
Štítky péče Ženy muži Penis varlata tělo rakovina

Přečtěte si také