ODHALENO: Takhle zvládají lidé rozchod podle znamení horoskopu. Lev se sesype, Býk se chce...

Chcete dát svému protějšku kopačky a bojíte se, jak zareaguje? Jeho znamení zvěrokruhu vám napoví.

Láska dokáže být nádherná, ale také velmi bolestivá. Obzvláště když se chýlí ke konci. Rozchody jsou často velmi zdrcující záležitostí, která dokáže minimálně jednoho z páru poznamenat na dlouhou dobu dopředu, v horším případě dokonce zhoršit jeho důvěru ve vztahy. Ne každý pak bere rozchod sportovně a velmi snadno může nastat situace, kdy se svým ex zažíváte peklo a neveselé chvíle ještě měsíce po kopačkách.

Způsoby, jak jednotliví lidé zvládají rozchody, se přitom dají vyčíst poměrně snadno. Ano, i tentokrát za vším hledejme horoskop. Z charakteristik jednotlivých znamení se totiž dá snadno zjistit, jak váš bývalý onu zdrcující zprávu přijme či jak se s ní bude vyrovnávat. A věřte nám, s některými znameními se opravdu rozcházet nechcete.

Beran – Jsou sportovní a soutěživé povahy a všechno rádi vyhrávají. A to se týká i vztahů. Případné kopačky totiž berou jako prohru, s níž se těžko smiřují. A proto když vidí, že vše vede k rozpadu vztahu, právě oni udělají onen rozcházející krok, aby „vyhráli“. Jenže často pak své volby litují a chtějí bývalého za všech okolností získat zpátky. Nebojí se pak přitom ani drahých dárků a velký romantických gest. Většinou jsou ovšem jejich snahy marné.

Býk – Preferují dlouhodobé vztahy a jsou schopni o něj bojovat až do krutého konce. Na druhou stranu, když už nastane smutné finále, je to pro ně opravdu definitivní. Pokud dáte Býkovi sbohem či ho podvedete, nejenže vás kompletně odstřihne, ale navíc si musíte dávat pozor na jeho hněv a fakt, že se vám třeba bude chtít i nekompromisně pomstít.

Blíženci – Komunikace je pro Blížence základ. A to jak během vztahu, tak i při jeho konci. Musí si jasně říct důvody toho, proč se partnerství rozpadlo. Na druhou stranu ale nesnáší ošklivé konfrontace, takže vás ihned po rozchodu odstřihnou a ignorují vás.

Rak – Raci si velmi těžce k němu budují důvěru, a když už si k sobě přes svůj pomyslný krunýř někoho pustí, jedná se o velmi vážný vztah. Krach lásky je tak pro ně velmi těžkou ranou, kterou si nechtějí připustit. Za vztah tak mnohdy bojují i ve chvílích, kdy už je dávno po všem. Poté nebývají zahořklí, ale mají zlomené srdce a často se uzavřou do sebe.

Lev – Rádi bývají středem pozornosti a člověkem, jehož všichni obdivují. Když je tedy někdo odkopne, je to pro ně velký šok, který nedokážou pochopit. Rozchody jsou pro ně děsivou událostí a ničivými mukami. Vnitřně velmi trpí a svou bolest se nebojí ukazovat ani před svým okolím. Potřebují velmi blízké přátele, kteří je postaví zpátky na nohy. Každý správný Lev se ovšem z bolestivé rány oklepe a vydá se neohrožený zpátky do „divočiny“.

Panna – Romantické znamení, které má často až naivní představu idylického vztahu bez vrásek a velkých konfliktů. Jenže jakmile vidí, že se realita od vysněného ideálu liší, dávají od partnera často ruce pryč – a někdy mu to ani neřeknou či mu nedokážou vysvětlit proč. Ukončují vztah bez větších diskuzí a mají tendenci se omlouvat. Raději partnerství ukončí klasickou a otravnou hláškou „chyba není v tobě, ale ve mně“, než aby něco museli řešit.

Váhy – Mají rády ve vztahu klid bez výrazných změn a konfliktů. Když už dojde k rozchodu, chtějí se rozejít v dobrém, bez větších hádek a zůstat s bývalým partnerem v kontaktu. Váhy nebývají zahořklé ani pomstychtivé, naopak si rády nechávají dveře otevřené k případnému návratu.

Štír – Neradi nechávají věci jen tak být a totéž u nich platí i v případě lásky. Po rozchodu bývají často zraněni, prožívají psychické úzkosti a na svém ex si mohou vypěstovat posedlost. Skrývají své emoce a často používají psychologické triky. Od svého ex se nedokážou mnohdy odpoutat a např. ho tajně sledují na sociálních sítích. Pro Štíry tak bývá často velmi těžké se přes zlomené srdce přenést a nechat ho pořádně zahojit.

Střelec – Hledají výzvy, zároveň potřebují určitou svobodu a doufají, že jejich vztahy dokážou ukojit obě tyto potřeby. Jakmile se cítí omezováni, jsou připraveni řvát a romance se stává velmi bouřlivou. Jsou přímočaří a při rozchodu jednají bez kompromisů, výmluv a zbytečných řečí. Prostě se sbalí a nechají svého partnera v dáli. Když ale někdo odkopne je, chtějí svou lásku získat zpátky. Mnohdy se ale chovají spíše impulzivně než romanticky a jejich vášnivá povaha jim může při snahách paradoxně spíše přitížit.

Kozoroh – Jsou věrní, spolehliví a citliví partneři. Po stránce rozchodů ale dokážou být také velmi chladní. Když přijdou na to, že vztah nadále nefunguje, prostě se přesunou dál. Mnohým to přijde kruté a nekompromisní, ale oni zkrátka jen přijmou realitu takovou, jaká je.

Vodnář – Na rozpad vztahu koukají velmi intelektuálně. Musí si ho rozebrat do sebemenšího detailu a podle toho usoudit, zda v něm mělo cenu pokračovat, jaké skýtal výhody a co mu naopak vzal. Tento analytický přístup se může zdát mnohým lidem odměřený, pro vzdušná znamení je ovšem tento krok typický. A jedná se pro ně o nejlepší způsob, jak se z milostného zklamání dostat.

Ryby – Nerady řeší konflikty i složité situace a jejich rozchody tak často bývají vágní a chladné. Nedokážou si se svým ex určit hranice a některé věci v partnerství působí nevyřčeně a neukončeně. Místo toho se Ryby uzavřou do sebe a nechtějí nic řešit. Potřebují od milostných avantýr vždy velkou pauzu, než se odhodlají k hledání nové lásky.


Přečtěte si také