Kolik sexu mají šťastné páry? 1
Autor: istock.com Kolik sexu mají šťastné páry? 1

ODHALENO: Kolik sexu mají ty nejšťastnější páry? Tohle číslo vás asi nepotěší

Publikováno: 26.03.2020
Jako často spolu mají šťastné páry sex?

reklama

Sex. Pokud ho máte, bezva. Pokud ne, pak je nám vás obzvlášť v tuto dobu líto, v karanténě si totiž člověk hledá partnera fakt těžko. Každopádně pokud partnera či partnerku máte a sexu si v těchto dnech užíváte dosyta, možná vás bude zajímat nedávná studie, která porovnala několik tisíc párů v průběhu 40 let, aby zjistila, kolik sexu mají ty nejšťastnější a kolik je zhruba průměr obecně.

Za normální situace (protože pandemie se v úvahu neberou) platí, že mladší lidé mají více sexu. V průměru to je u lidí od 18 do 29 dvakrát za týden, takže nějakých 112 čísel za rok. Jakmile je vám však třicet, klesne roční číslo na 86, což je zhruba 1,6krát týdně. A s přibývajícím věkem to je bohužel už jenom horší.

Každopádně nebojte, přestože ty nejšťastnější páry mají sex klidně i každý den, nakonec vždy záleží na lidech, protože ano – světě div se, i sex je individuální. Někdo ho vůbec nemusí brát jako prioritu a jednou do týdne mu bohatě stačí. Když si pak takový člověk najde spřízněnou duši, může skončit ve vztahu daleko šťastnější než člověk, kterého sex nebaví, ale jeho partner či partnerka jej vyžadují třeba obden. Holt každý svého štěstí strůjcem.

Maria Liman (26)

GALERIE: Sexy modelka hledá přítele do karantény. Co kráska nabízí?

sex

ODHALENO: Návod na bezpečný sex během pandemie. Jak se chránit před nákazou koronaviru?

reklama