Sex a vztahy

10. listopadu 2022 11:33

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Kolikrát týdně byste měli mít sex? Expert na to má jasnou odpověď!

Sexuální expert odhalil, jak často by se měli lidé milovat.

Nedílnou součástí (skoro) každého vztahu je sex. Když jsou lidé zamilovaní, ani je nenapadne řešit otázku, kolikrát týdně by měli mít sex. Jakmile ale žhavé vzrušení z nového opadne, začne se partnerům honit v hlavě myšlenka, zda je jejich milostný život dostačující a v „normě“.

Vztahový guru z Austrálie Jake Maddock se s takovými vztahovými problémy setkává dennodenně. Sám totiž nabízí párům rady a tipy, jak v jejich vztahu udržet tu nutně potřebnou jiskru naživu. V nedávném příspěvku na TikToku zabrousil i na téma sexu a na jeho četnost.

Kromě osobních zkušeností se opíral i o vědecké studie, které prokazují, že ženy potřebují ke spokojenému životu orgasmus až třikrát týdně. „Je to dobré pro jejich duševní i fyzické zdraví, proto je sex dvakrát až třikrát týdně mezi partnery ideální i pro to, aby na sebe byli neustále napojení,“ poradil všem Maddock.

Zároveň však dodal, že v dlouhodobých vztazích je snadné zpohodlnět a zlenivět, což má dominový efekt na sexuální život partnerů. Vztahový expert však věří, že je pro vztah důležité, aby spolu měly páry pravidelný intimní život. „Takže sex dvakrát až třikrát týdně je úplné minimum, aby si partneři udrželi sexuální laťku,“ dodal Maddock.

Sdílejte článek
Štítky Austrálie Sex vztah vztahy sex TikTok sexuální expert četnost milování

Přečtěte si také