ODHALENO: Krutá pravda o sexu! Kdy je na něj příliš brzy, a na kolikáté schůzce je na něj už moc pozdě?

Máte nové rande s báječným chlapíkem, ale řešíte, kdy je čas na sex? Nechcete vypadat jako frigida, ale zároveň by nebylo ideální na to hupsnout hned. Pomůžeme vám najít ideální čas.

Jestli si užívat hned od prvního momentu nebo tomu dát několik schůzek, to je vždy spekulativní téma. Když na to půjdete už na první schůzce, není to zcela ideální. Přecejen se neznáte a můžete investovat svoje city zbytečně. Má to ale však výhodu – budete aspoň hned vědět, jaký je v posteli. Nicméně mohlo by to vypadat, že si takhle užíváte s každým, což asi úplně nechcete.

Internetová seznamka OkCupid zpovídala uživatele ohledně tohoto tématu. Výsledky jsou následující:

  • celkem 28 procent lidí se spolu vyspí po prvním, nebo druhém rande,
  • 47 procent skončí v posteli mezi třetí a pátou schůzkou,
  • 20 procent čeká šest a více schůzek,
  • 5 procent se sexu zdrží až do svatby.

Seriál Sex ve městě přinesl mimo skvělé zábavy také pravidlo tří schůzek. To znamená, že ideální čas je přibližně po třech schůzkách. Nemá cenu čekat dál, protože pak by vás mohlo zklamat, jaké to s ním v posteli je. A čím dřív poznáte, že si v téhle oblasti nesedíte, tím lépe pro vás. Čekat až přehnaně dlouho může mít svá negativa – protějšek může získat pocit, že o něj tolik nestojíte, nevyvíjíte žádnou snahu. Navíc člověka, kterého znáte, mnohem víc nechcete zklamat než náhodnou známost. Podle nejnovějších studií navíc milování mezi partnery prohlubuje psychické pouto.

null

Sdílejte článek
Štítky seznamování seznámení rande Sex

Přečtěte si také