Sex a vztahy

19. listopadu 2018 17:49

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Muži jsou náchylnější k dělání obřích pitomostí, tvrdí vědci. Co všechno dokáží riskovat?

Že dělají muži kolikrát samé blbiny, to je obecně známo. Nyní to potvrdila i britská studie. Proč tomu tak je, to však zůstává vědcům i nadále záhadou.

Muži míří na pohotovost s nehodami mnohem častěji. Může to být tím, že provozují kontaktní nebo vysoce rizikové sporty. Nebo jsou zaměstnaní v rizikovějších povoláním. Nicméně podle časopisu Britské lékařské asociace existuje speciální třída takzvaného idiotského rizika. Sem patří aktivity, kde se riziko opravdu nevyplatí.

A právě tyto aktivity muži vesele dělají. Stačí se podívat na vítěze Darwinovských cen za posledních dvacet let. Na prvních příčkách jsou umístěni právě muži, kteří udělali něco opravdu hloupého. Tak moc, že za to byli oceněni. Kvůli svojí hlouposti ale většinou zemřeli, takže to už bohužel neocení. A jaké pitominy že udělali?

  • Muž se rozhodl svézt se vlakem na nákupním vozíku. Takže vozík zahákl za vlak a sednul si do něj. Vlak ho usmýkal k smrti.
  • Muž řekl bratranci, aby mu uřízl nohu, aby mohl žádat o vyplacení úrazové pojistky. Tak mu ji bratranec uřízl a muž vykrvácel.
  • Terorista poslal bombu v dopise. Ale nedal na něj dost známek. Dopis se mu vrátil a on ho bez přemýšlení otevřel…
  • Muž chtěl přepadnout obchod se zbraněmi. No, uvnitř byl ozbrojený personál i zákazníci. A před obchodem zaparkované policejní auto, v němž byli také ozbrojení policisti. Jak to asi dopadlo, můžete hádat.

Jak bylo řečeno: Proč muži pitomosti dělají a do takového rizika vstupují, na to už experti nepřišli. Snad se jednou odpověď dozvíme.

Sdílejte článek
Štítky muži vztahy pitomosti

Přečtěte si také