ODHALENO: Muži mají větší právo na orgasmus, ukázala studie. Je to podle vás nesmysl?

Proč existuje taková propast mezi mužským a ženským orgasmem?

Vědce z kanadské McMaster University před nějakým časem zajímalo, co stojí za tzv. orgasmickou propastí, tedy skutečností, že během sexuálního styku dosahuje orgasmu větší procento mužů než žen. Uspořádali tak menší výzkum a výsledkem je, že je mužský orgasmus častější i proto, že je zkrátka upřednostňován více než ten ženský. Když se pak akademici zeptali respondentů, proč tomu tak podle nich je, odpověděli jim, že mužům stačí jednoduché fyzické uvolnění, zatímco ženy k tomu ještě vyžadují větší citové napojení na partnera.

Jak ale v minulosti poznamenaly expertky na dané téma, není to jen o tom. Ženy totiž vedou něco jako dvojí sexuální život, poněvadž způsob jejich masturbace se velice liší od následného sexu, kdežto u mužů je masturbace a sex v zásadě jedno a to samé, proto v praxi orgasmu dosahují stále stejně a jednodušeji. Na celé záležitosti je však nejpozoruhodnější fakt, že si většina lidí myslí, že mají muži na orgasmus dokonce větší právo.

Americká psycholožka Verena Kleinová dělala na toto téma svůj vlastní výzkum. Nejprve popsala 223 respondentům situaci, kdy ani jedna osoba během sexuálního styku nedosáhla orgasmu, a zeptala se, kdo měl v takovém případě větší právo na vyvrcholení. "Téměř tři třetiny účastníků upřednostnily mužský orgasmus," odhalila psycholožka a dodala, že muže, který nedosáhl vrcholu, dotazovaní popisovali jako více zklamaného a frustrovaného v porovnání se ženou.

V další části se 253 jedinců zeptala, zda by druhému člověku doporučili léky ke zmírnění těžké úzkosti a deprese, pokud by jim mohly zapříčinit neschopnost dosáhnout orgasmu. Z nepochopitelného důvodu pak účastníci více doporučovali tyto léky ženám. Odůvodňovali to tím, že muži mají větší právo na vyvrcholení, protože jej dosahují snadněji a mají ve vztahu rozhodující roli. A pak že tu máme nějakou rovnocennost.

Sdílejte článek
Štítky Ženy muži studie orgasmus vyvrcholení

Přečtěte si také