ODHALENO: Nejčastější chyby, které děláte s partnerem v posteli. Před čím varují sexperti?

Jistě nám dáte za pravdu, že udržet v posteli jiskru i po několika letech může být těžké. Není to však nemožné.

Skupina odborníků neboli sexpertů, jak si říkají, odhalila některé z největších chyb, kterých se partneři v posteli dopouštějí. Ruby Paynová, která pracuje pro firmu prodávající sexuální pomůcky, řekla, že je důležité nedělat ze sexu jenom závod o dosažení orgasmu. „Vyvrcholení je v sexu jen bonusem, neberte ho jako jediný cíl,“ objasnila sexpertka Ruby deníku The New York Post. „Přílišné soustředění na orgasmus vytváří neuvěřitelný tlak pro obě strany. A jestli existuje nějaký zabiják nálady, je to právě tlak,“ doplnila.

Stejně tak je prý důležité v posteli experimentovat a nelpět jen na „zajetých“ sexuálních polohách. „Existuje nepřeberné množství sexuálních pozic, které jsou zajímavé. Jakmile vám tedy sex s partnerem zevšední, neváhejte hrátky okořenit novou polohou,“ poradila Ruby. Odbornice Kate Moylová, pracující ve společnosti zaměřené na intimní životní styl, však upozorňuje na komunikaci s partnerem, pokud jde o opepření sexuálního života. „Často se páry nebo jeden z partnerů vystraší, když do svého intimního života přidají něco nového. Je zapotřebí spolu vzájemně komunikovat a nepřehánět to. Experimenty v posteli by neměly být něčím, čeho se máte bát, ale na co se máte těšit,“ vyjasnila Kate.

Buďte také tolerantnější k partnerovi, když nemá na postelové hrátky zrovna náladu, radí odbornice. „Kdyby váš partner řekl, že nemá hlad, taky byste se na něj zlobili jen pro to, že vy hlad máte? Neberte si občasné odmítnutí osobně a nikdy na svého partnera netlačte a neházejte na něj vinu,“ doporučuje Kate.

Sdílejte článek

Přečtěte si také