ODHALENO: Nejhorší rozchodové věty, které existují. Co říkají jen pokrytci a zbabělci?

Jaké fráze při rozchodu používají jen zbabělci?

Nikdo, doslova nikdo na světě nemá rád rozchody. Ať už je příčinou cokoliv, konec jakéhokoli vztahu vždycky bolí. A jakmile jste vy tím, kdo vztah končí, vlastně je úplně jedno, co tomu druhému řeknete, málokdy totiž jakákoli vaše slova zmírní fakt, že toho druhého chcete opustit. Pokud je to ale aspoň trochu možné, zkuste se vyhnout následujícím čtyřem frázím, které bohužel zaznívají při rozchodech až nezdravě často a většinou je opakují jen naprostí zbabělci.

1. „Není to tebou“

Nejohranější z ohraných rozchodových klišé. To ne ty, to já. I kdybyste si mysleli, že to je pravda a skutečně tomu druhému nechtěli dávat pocit, že za rozpad vztahu může on, vymyslete jiný způsob, jak mu to sdělit.

2. „Potřebuju pauzu“

Pauza v drtivé většině případů nic neřeší. Je to jen oddalování nevyhnutelného, tak se přestaňte schovávat za pohodlné větičky a přiznejte na rovinu, že chcete konec.

3. „Buďme jen přáteli“

Kamarádění s vašimi ex není dobrý nápad a určitě vám to nepomůže v tom se za a) přes rozchod dostat a za b) najít si budoucího partnera či partnerku. Jestli chcete přátelský rozchod, podejte to tak, že už nejste zamilovaní, a proto chcete konec, a ne že se raději chcete jen kamarádit. A jednoznačně se vyhněte jakýmkoli dohodám o sexu!

4. „Zasloužíš si někoho lepšího“

Možná, a možná taky ne. Vy nerozhodujete o tom, kdo si koho zaslouží, natož koho by ten druhý měl chtít. Tak mu neříkejte takové pitomosti a raději na rovinu řekněte, že sami chcete někoho, s kým si budete líp rozumět.

Bonus: „Spím s tvou sestrou.“

Tohle snad ani nepotřebuje komentář.

Sdílejte článek

Přečtěte si také