návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Sex a vztahy

ODHALENO: Nemůžete v noci spát? Máte málo sexu, tvrdí vědci. Čím to je?

Nemůžete spát a během noci několikrát vstáváte, bloumáte po bytě a nevíte, co byste udělali? Na pravdu bohužel ukazují odborníci jasně. Nespavost je jedním z projevů nedostatku sexu.
Vydáno: 20.05.2019
sex
Autor: istockphoto.com sex

Stejně jako potřebujeme dostatek jídla nebo pohybu, tak i naše tělo touží po dostatečném množství sexu. Ukazuje na to australská studie provedená na Univerzitě Central Queensland. Tým odborníků zkoumal 460 lidí od 18 do 70 let. Všichni museli říci, co jim pomáhá usnout nejvíce. Ukázalo se, že až naprostá většina lidí používá k uspání právě sex – ať už v páru (70 procent) nebo o samotě pomocí masturbace (30 procent).

Právě sex totiž na uspání nejvíce pomáhá. Jak je to možné? Milování snižuje hladinu stresového hormonu kortizol, navíc při orgasmu tělo vyplaví hormony jako oxytocin a dopamin, které navodí příjemný pocit odpočinku a uvolnění, říká spoluautorka studie Michele Lastella. Ale pozor, orgasmus může mít na některé ženy i povzbuzující účinky. Zatímco na 60 procent spolehlivě uspí, tak 40 procent žen naopak nabudí. Jestli patříte k té druhé skupině, pak si dopřejte sex spíše ráno nebo brzy večer a nikoliv pozdě v noci.

modelka

ODHALENO: 5 věcí, které ženy nejvíce řeší ohledně penisu. Ne, délka to opravdu není

Článek je zařazen v: Sex , vztahy , nespavost

reklama