Sex a vztahy

20. prosince 2022 16:14

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Pánové, máte zimní penis? Netušili jste, co vše může chlad udělat s vašim nádobíčkem

Věděli jste, co všechno může udělat zimní chladné počasí s mužským přirozením? Chlapi si ho po této informaci začnou jistě více zahřívat.

Zima zaútočila v posledních týdnech s plnou parádou a všudypřítomný chlad nám dává čím dál více zabrat. Musíme se nabalovat několika vrstvami oblečení, každý druhý má v našem okolí kašel a rýmičku a celkově je nám prostě pořád zima. Ano, mráz nám dokáže „nadělit“ nemoci v čele s chřipkou či angínou, to víme všichni. Věděli jste ale, že chladné počasí má velký vliv i na naší fyzickou stránku? Zejména muži by pak měli zpozornět. Zima totiž „ovlivňuje“ délku jejich přirození!

Ano, opravdu totiž existuje „jev“, jemuž se říká zimní penis, při němž se může chlapům zdát, že je jejich chlouba menší. Může za to práce našich krevních cév. Zatímco v létě se mužům penis zdánlivě zvětšuje, když se tělo vyrovnává s vysokými teplotami expanzí krevních cév, v zimě se logicky děje pravý opak. „Technicky vzato se dá říct, že existuje něco jako zimní penis. Cévy se stahují, aby tělo lépe udrželo teplo. Nejde ale o permanentní změnu, jakmile se muž zahřeje, vše se vrátí zpět do normálu,“ vysvětlila doktorka Sarah Jarvis webu The Sun.

Krevní cévy si tak v podstatě stahují teplo do našich životně důležitých oblastí – vnitřních orgánů. Na určitý čas tak mizí z oblastí jako je právě penis. Teplo domova ale vše vrátí zpátky do starých dobrých kolejí. Také varlata nejsou vůči chladu imunní a mají tendenci se v mrazu zmenšovat. Zima má pak vliv také na naše častější močení. Zatímco v létě se člověk častěji potí, v zimě musíme vylučovat tekutiny ven tradičnější cestou. „Proto víc čůráme. Někdo to sotva zaznamená, pro někoho je to nepříjemná komplikace každodenního života,“ tvrdí urolog Steve Garnett. Zima nás zkrátka dokáže ovlivnit i ve věcech, o nichž jsme neměli ani tušení!

Sdílejte článek

Přečtěte si také