Sex a vztahy

5. května 2021 16:56

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Páry, které jsou napřed nejlepší přátelé, mají šťastnější manželství, tvrdí studie. Souhlasíte?

Páry, které spolu dřív byly nejlepší přátelé, mají podle studie rozhodně šťastnější manželství.

Spousta partnerských vztahů vzniká z dlouholetého přátelství, ale přitom to často není to, co byste si pro sebe sami představovali. Možná je to i tím, že vás nikdo z vašich přátel tak moc nepřitahuje. Jinými slovy není tam taková pomyslná jiskra, jako když potkáte někoho nového. Zato si však často rozumíte ve svých názorech. Další výhodou je třeba to, že se lépe znáte, můžete mluvit otevřeně o svých nejhlubších pocitech a nemáte velké problémy s důvěrou nebo nejistotou, protože ten druhý vás nebude soudit jako potenciálního partnera, na kterého má větší nároky.

A navíc mnoho studií potvrzuje skutečnost, že manželství mezi nejlepšími přáteli často přináší velké výhody. Už samotné manželství přináší mnoho výhod, nicméně ti, kteří byli nejlepší přátelé, získají dvojnásobný zisk. Takové páry se údajně cítí bližší svým partnerům, zažívají větší spokojenost a navíc si sebe navzájem více váží. Vědci se také zeptali lidí, kteří byli manželé víc než 15 let, jaký je jejich recept na spokojený život ve dvou. A nejčastější odpovědí mezi účastníky bylo, že jejich partner je také zároveň jejich nejlepším přítelem. Druhou nejčastější odpovědí bylo, že se jim jejich partner líbil také jako člověk, což je klíčový aspekt lásky založené na přátelství.

Navázání hlubokého a trvalého přátelství se svým partnerem nejen umožňuje získat tu největší radost a štěstí, ale také podporuje emocionální, fyzické a psychologické zdraví a vede k dlouhověkosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také