ODHALENO: Podle odborníků existují 4 typy nevěry. Která bolí nejvíc?

Která nevěra bolí nejvíc?

Stejně jako existuje tisíc důvodů, proč k nevěře došlo, najdete podle odborníků v dnešní době i několik typů samotné nevěry. Jak se od sebe liší a která z nich bolí nejvíc?

1. Fyzická

Začneme u té základní, tedy fyzického aktu nevěry. Zde se může jednat nejen o sex, ale i například polibek nebo jiné intimní fyzické akty. Pakliže se pak jednalo jenom o ten sex, a to tak, že do toho opravdu nevstoupily city, může být fyzická nevěra do nějaké míry překonatelná. Chce to ale hodně snahy a taky práce na obnovení důvěry.

2. Citová

Citová nevěra už je výrazně komplikovanější. Jakmile jeden z partnerů naváže citové pouto s někým jiným, většinou to znamená, že už nemá pouto s vámi. Něco takového se nejen hůř odpouští, ale navíc to člověka i podstatně víc zraní. Citová nevěra se navíc pojí i s tou fyzickou a představuje tak pro lidi jeden z nejtraumatičtějších zážitků, které lze ve vztahu zažít.

3. Digitální

Zahýbat mohou v dnešní době lidé taky online a pouze online. Může to mít formu chatování, posílání fotek, ale i třeba nacházení důvěry v někom, kdo není vaším partnerem. Digitální nevěra je pak čím dál častěji prvním krokem k fyzické, nebo dokonce citové nevěře. Nevyplatí se ji tak podceňovat.

4. Finanční

Další poměrně obvyklý druh nevěry je ta finanční. Můžete si myslet, že máte společný majetek, o kterém rozhodujete v páru oba – jenže s tím taky přichází možnost zrady, kdy jeden z páru začne finance ovládat sám bez vědomí toho druhého. Zde záleží, do jaké míry a jaké důvody vlastně k finanční nevěře vedly – podle toho pak lze druhého pochopit a záležitost vyřešit.

Sdílejte článek
Štítky nevěra partneři bolest Sex vztah důvěra

Přečtěte si také