Sex a vztahy

14. prosince 2021 13:22

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Snáší rozchody hůř muži, nebo ženy? Experti odhalili překvapivou odpověď

Rozchody a zlomená srdce bolí každého bez rozdílu. Odborníci však zjistili, že muži se s konci vztahů srovnávají podstatně hůř a déle.

Rozchod dvou lidí není nikdy příjemnou záležitostí. Je spojen se silnými emocemi a každý se s ním vypořádává po svém. Odborníci dokonce přirovnávají konec vztahu a ztrátě milované osoby ke smrti, což jen potvrzuje, že se jedná o výrazně náročnou a srdcervoucí situaci. Mnoho lidí si myslí, že ženy se s rozchody vyrovnávají vzhledem ke své silně vyvinuté emotivní stránce obtížněji, ale opak je pravdou. Jsou to právě muži, pro které je odloučení bolestivější. Uvědomí si to však až po čase, kdy už je žena s rozchodem smířená.

Experti se rozhodli pro přesné určení dat probádat temná místa on-line diskusí, kde se lidé nebojí pod rouškou anonymity bezpečně vyjádřit své emoce. Zjistili, že více než 55 % uživatelů, kteří žádali o pomoc v oblasti vztahů a zlomených srdcí, byli muži, zatímco žen bylo jen 45 %. Odborníci se domnívají, že je to dáno tím, že se muži za své emoce stydí a neradi je přiznávají „tváří v tvář“, kdežto ženy si o svých pocitech raději promluví se svým blízkým než s anonymním uživatelem na internetu.

Je tedy zajímavé, že se s rozchody každé pohlaví vypořádává po svém. Zatímco ženy cítí bezprostřední bolest ihned po rozchodu a prvotní šok je opustí rychleji, mužům to „doteče“ až za několik dní, až týdnů a jsou z konce vztahu a vlnou emocí zaskočeni. I to je důvod, proč rozchod prožívají hůř, neboť s negativními pocity neumějí dobře pracovat a nejsou zvyklí se svěřovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také