Sex a vztahy

24. listopadu 2021 13:47

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 5 návyků, které můžou způsobit váš rozchod. Na co si dejte s partnerem pozor?

I ty nejšťastnější vztahy někdy čelí velké zkoušce.

Udržet pevný a spokojený vztah je někdy na dlouhé lokty. Partneři mohou mít na spoustu věcí jiné názory, což leckdy vede k menším nedorozuměním či hádkám. Velkým strašákem vztahů jsou ale i jemné návyky, které se na první pohled zdají neškodné a o to víc jsou nebezpečné. Čemu byste se měli v partnerství vyvarovat?

1. Vytahování minulosti

Každý pár se hádá, dokonce i ty nejšťastnější. Po hádce je však důležité si uvědomit, že už jste se přes ní dostali, vyřešili ji a uzavřeli. Pokud ale budete při každé nové hádce vytahovat staré rozbroje, nikdy nebudete s partnerem doopravdy šťastní.

2. Špatné načasování

Jednou za čas přijde chvíle, kdy si s partnerem musíte promluvit o důležitých věcech, jako jsou peníze, dlouhodobé cíle nebo jiné problémy. V tu chvíli je důležité správně načasovat, kdy zapříst vážné téma hovoru. Ujistěte se, že nejste s partnerem vystresovaní, unavení nebo jinak rozrušení, to by totiž mohlo věci jen zbytečně zkomplikovat.

3. Vytváříte si v hlavě mylné domněnky

I když si myslíte, že svého partnera znáte líp, než se zná on sám, neměli byste rozhodovat za něj. Nepředpokládejte, co si myslí nebo co cítí. Prostě se ho na to zeptejte a možná budete překvapení, co vám odpoví.

4. Kritizujete jeho rodinu

Na téma rodiny narazí téměř každý vztah. Je to pochopitelné; každý jste měli jinou výchovu a máte i jiný pohled na život ve srovnání s rodinnými příslušníky partnera. Naše doporučení zní: nikdy nekritizujte rodinu vašeho milého, nevzejde z toho nic dobrého. Místo toho zkuste s partnerem probrat vaše pocity citlivě a hlavně v klidu.

5. Chladné rozloučení

I když už jste spolu dlouho, jednoduché a na první pohled nedůležité věci, jako je způsob, jakým ráno odcházíte do práce, mohou narušit vás vztah. Letmé dotyky, pohlazení nebo políbení jsou důkazem láskyplného vztahu. Proto rozloučit se se svým partnerem pusou je to nejmenší, co pro sebe můžete udělat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také