Sex a vztahy

21. října 2019 16:58

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Těchto 5 věcí musíte probrat s novým milencem. Proč se nevyplatí o sexu mlčet?

Když se s někým novým seznámíš, je jasné, že nechceš nic zrovna uspěchat. Ovšem jak víme, někdy je lepší promluvit si o sexu dřív než později. Abys pak nebyla nepříjemně překvapená.

1. Kolik měl partnerek. Je to určitý indikátor toho, jak moc je promiskuitní a pokud nezalže, můžeš se dle toho orientačně řídit. Rozhovor by měl zabrousit i na pohlavní nemoci. Jestli nějakou prodělal, nechat se případně otestovat (klidně společně), aby se ani jeden z vás něčím nenakazil.

2. Ujasněte si, jestli chcete děti, či ne. Názory jsou různé, a pokud vy je nechcete, ale partner ano, může být lepší rozejít se hned, než později. S tím se pojí téma antikoncepce, vyjasněte si, jakou budete používat.

3. Jestli něco na srdci, řekněte to. Ať je to cokoliv, co by mohlo narušit sexuální život. Jako třeba sexuální dysfunkce, trauma, znásilnění a podobně.

4. Zjistěte, jaký sex má nejraději a kdy ho rád provozuje. Jestli je to ráno, večer nebo jindy. Někteří lidé pak nejsou sladění, a zatímco jeden by raději ráno, druhý je naladěný až ve večerních hodinách. Je dobré to vědět. A pak také, co se tomu druhému líbí.

5. Zjistěte, jestli má nějaké úchylky. Jestli má rád orální sex, anální, nebo nějaký fetiš – třeba na nohy a podobně. Někdo má raději BDSM, jiný je jen za klasický sex. Možností je plno, měli byste si o tom ale promluvit a nic neskrývat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také