Sex a vztahy

10. srpna 2020 17:17

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Těmihle signály vám tělo dává najevo, že to není ten pravý! Vážně to vyloženě bolí?

Vybrala jste si ideálního partnera, ale vaše tělo vám dává podivné signály? Kdy je lepší couvnout?

Jestli patříte mezi lidi, kteří moc dobře vědí, jak důležitá je při seznamování řeč těla, tak určitě víte také to, že se skoro z devadesáti procent rozhodujete na základě svých nevědomých myšlenkových procesů. A právě ty úzce souvisejí s fyzickými reakcemi, které vůči druhému člověku máte. Vaše tělo vyhodnotí zcela přesně, jestli je ten druhý nebezpečný anebo zda je vhodný jako partner. Musíte se jen naučit věřit svému tělu. Pocity a emoce totiž dovedou opravdu naznačit, že je něco v nepořádku.

Z toho vyplývá, že ne každý, kdo se nám vzhledově třeba i líbí, je hned vhodným partnerem. Nebo že bychom s ním měly strávit zbytek života. Naslouchejte hlavně následujícím signálům: Neumíte se v jeho přítomnosti příliš uvolnit, být sama sebou. Jestli jste v napětí a strnulá, tak by budování dalšího vztahu nemělo smysl. Nemá cenu se snažit to jakkoliv překousnout. Může vám také připadat, že před vámi něco podstatného tají – v takovém případě rozhodně hoďte zpátečku.

Jestli se vám při pohledu na něj vyloženě svírá žaludek anebo cítíte v břiše úzkosti, tak to může být znamením toho, že jde o nebezpečného člověka. Zatím to třeba nevíte, ale vaše podvědomí vám to řeklo mnohem dřív. Znamením může být také to, jestli z něj cítíte nějaký zájem. Jestli chybí jiskra v oku, nějaká rozumná gestikulace, která je vám sympatická, anebo máte pocit, že se směje spíš nuceně a vlastně ho nezajímá, co říkáte, tak je taky lepší hodit zpátečku. Totéž platí v případě, že vás vyhlédnutý protějšek vůbec sexuálně nepřitahuje. To sice „nepříjemné“ není, ale je to také součást vztahu, která by měla fungovat.

Sdílejte článek
Štítky Sex Ženy muži vztahy není ten pravý

Přečtěte si také