ODHALENO: Tohle je důvod, proč je sexting tak návykový! Může být i nebezpečný?

Provádění sextingu a posílání nudes se může rychle zvrhnout v totální závislost.

Ze začátku to jsou nevinné zprávy, které se však během pár chvil zvrhnou v detailní popis těch nejdivočejších sexuálních představ. Ať se to může zdát jako sci-fi, na sextingu si člověk může vypěstovat závislost jako na čemkoli jiném. Ženy v poblouznění odhazují stud i zábrany a muži se nemusí trápit s předčasným vyvrcholením nebo sexuální neznalostí. V představách je totiž všechno žhavé a zahaleno tajemstvím.

Neřeší se emoční břemena, hádky ani každodenní problémy, které nás všechny ve skutečném životě dohánějí. Jde jen o chtíč a momentální vzrušení, což dělá ze sextingu tu nejlepší věc na světě. Alespoň na chvíli. Potom může přijít tvrdá realita života, kdy nemusí dotyčný či dotyčná splnit to vytoužené a vzrušující očekávání.

Tím největším rizikem je však únik informací v podobě nahých fotografií či sprostých textů. Nejlepší možností, jak se před tím pojistit, je samozřejmě nic takového neposílat, ale nebuďme naivní; každý to občas dělá. Zkuste proto, když už něco takového nastane a vy se rozhodnete dobrovolně někomu poslat nudes, se vyfotit bez obličeje. To je totiž jediná záruka toho, že vás hambatá fotka v budoucnu nepoškodí.


Přečtěte si také