Sex a vztahy

21. července 2022 17:29

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je důvod, proč si muži při sexu občas spletou jméno. Vážně je to na rozchod?

Proč muži při sexu s partnerkou občas vykřiknou jméno jiné ženy?

Možná už se vám to stalo taky. Jste v posteli s partnerem, líbáte se, mazlíte, rázem to přejde v něco hlubšího, vášnivějšího, a z ničeho nic vás muž osloví cizím jménem. Bum – je po kouzlu, po atmosféře, a možná i po vztahu. Vážně je ale spletení si jména tak velká věc? Odborníci nyní přišli s vysvětlením, proč k tomu občas dochází.

Profesor neurovědy a psychologie z kanadské univerzity Jim Pfaus například uvedl, že vyslovení špatného jména je sice chyba, ale rozhodně ne konec světa. Lidský mozek si prý ve stavu vzrušení a hormonálního opojení vybavuje situace, v nichž se člověk cítil podobně příjemně, jako v té, v níž se nachází při styku. A čím starší lidé jsou, tím více takových situací zažili. Je tak vlastně docela pochopitelné, že mozek čas od času udělá takovou „chybku“.

Podle dalších teorií za to dokonce může prostý fakt, že při milování jde všechna krev z mozku ven, ten se vypne, a člověk následně ztratí rozum i pojem o tom, co vlastně říká. Muži si tak dokonce ani nemusí uvědomit, že přítelkyni řekli jiným jménem. Když se jich navíc později zeptáte, kdo je sakra Veronika, nebudou mít nejmenší tušení, protože žádná Veronika nejspíš neexistuje. Tak či tak se zkrátka tyto věci dějí, a spíš než se naštvat a udělat z toho nějakou velkou aféru, je lepší situaci probrat s klidem a pochopením.

Sdílejte článek

Přečtěte si také