Sex a vztahy

20. dubna 2021 06:08

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Tohle je důvod, proč ženy víc přitahují muži s temným pohledem! Co je na nich tolik bere?

Tohle je opravdový důvod, proč se ženám tolik líbí muži s temným a zamyšleným pohledem.

Když potkáte muže, který se rád usmívá, možná vám bude na první pohled sympatický. Řeknete si, že s ním může být sranda. Ale když potkáte muže se s temným pohledem, okamžitě cítíte, že je na něm něco zvláštního a tajemného. A dokonce i věda potvrzuje, že usmívající se muži přitahují ženy méně než ti, kteří se mračí, projevují hrdost, mají zádumčivý pohled. Celá věda je v tom, že ženy a muži vnímají atraktivitu odlišně. Muži naopak vnímají usmívající se ženu jako víc přitažlivou. V rámci provedeného experimentu ženy vybíraly tváře s výrazy, které jsou pro ně atraktivnější.

Když přestaly myslet na pěkné osobnostní rysy, jejich prvním instinktem bylo vybrat si chlapa, který vypadal mocně a ponuře. Ženy jim dávají přednost zejména z hlediska evolučního. Síla přitažlivosti se formovala po staletí. Teorie naznačují, že ženy jsou více přitahovány k mužům, kteří projevují hrdost, protože z toho vyplývá status a schopnost zajistit si partnerku. Podle vědců je výraz hrdosti typicky mužský fyzický rys. A také svalnatost je jednou z nejatraktivnějších věcí pro ženy. Přitažlivost mohou ovlivnit také některé sociokulturní a psychologické genderové normy.

Zatímco úsměv může být spojen s nedostatkem dominance, usměvavá žena je vnímaná jako submisivní a zranitelná. Tichého chlapa lze považovat za silného. Je zajímavé, že výraz studu byl atraktivní pro obě pohlaví. Tato emoce může být spojena s uklidňujícím chováním, které vyvolává důvěru. A každý rád důvěřuje svému partnerovi.

Ale přesto je tato kvalita méně spojena s reprodukčním úspěchem.

Sdílejte článek
Štítky muži temný pohled

Přečtěte si také