Sex a vztahy

3. listopadu 2022 08:50

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je ideální délka sexu podle odborníků! Je to sprint, nebo maraton?

Optimální délka sexu dostala konkrétní číslo.

Být dobrý v posteli se odvíjí od spousty faktorů a jedním z nich je určitě i výdrž. Předčasná, nebo naopak opožděná ejakulace trápí mnoho mužů a je zdrojem úzkosti. A ačkoli je ideální doba trvání sexu individuální a záleží na osobních preferencích, přece jen se vědcům povedlo přesně změřit rozmezí, kdy není soulož ani příliš krátká, ani příliš dlouhá, je prostě průměrná.

Výzkumu od National Library of Medicine se účastnilo 500 heterosexuálních párů z celého světa, které po dobu čtyř týdnů zaznamenávaly délku pohlavního styku pomocí stopek. Aby navíc byla data co nejpřesnější, do doby trvání sexu se nepočítala předehra, tudíž se jednalo čistě o penetraci až po ejakulaci. Výsledky poté ukázaly, že průměrná délka sexu byla 5 minut a 24 sekund.

To se však značně liší od toho, co si muži a ženy představují pod pojmem „ideální“ doba sexu. Podle všeho by totiž optimální sex měl podle mužů trvat 25 minut a 43 sekund, zatímco ženy by se nejraději milovaly 25 minut a 51 sekund. Jak už jsme ale psali výše, všechno záleží na osobní preferenci každého z nás.

Sdílejte článek
Štítky Sex sex sprint ejakulace výzkum délka sexu

Přečtěte si také