ODHALENO: Tohle jsou 3 důvody, proč existuje ranní erekce. Pánové, čemu vděčíte za stojáka?

Ranní erekce je známkou dobrého zdraví. Proč ale vůbec existuje?

Erekce je stavební pilíř sexuálního života – bez ztopořeného penisu by jednoduše nemohlo dojít k sexu, čímž by lidstvo vymřelo. Všem je tedy jasné, že erekce je jednou z nejdůležitějších věcí na světě a díky bohu za ni. Přemýšleli jste však někdy nad tím, proč mají pánové každé ráno pořádného stojáka? Podle vědců to má tři hlavní důvody.

K erekcím dochází u mužů už během REM spánku, a to rovnou několikrát za noc. Podle odborníků se během této fáze vypínají oblasti zodpovědné za potlačování aktivity penisu, čímž dochází v mužském těle k vyšší hladině testosteronu. Dalším důvodem, který může za ranní erekci, je přítomnost oxidu dusnatého, jenž je v organismu zodpovědný za rozšiřování cév.

A ve finále tu máme podle odborníků poslední příčinu, která může za ranního stojáka. Vědci se domnívají, že by mohla být erekce způsob, jakým dává tělo vědět, že potřebuje na záchod – což by vysvětlovalo i fakt, že ztopoření přestane ve chvíli, kdy muži vyprázdní svůj močový měchýř. Na závěr tu máme ještě bonus od kanadských vědců, podle kterých má noční erekce navíc zabránit mužům v pomočování.

Sdílejte článek
Štítky Sex erekce ranní erekce zdraví

Přečtěte si také