Sex a vztahy

18. června 2021 10:19

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Tohle jsou nejčastější chyby, které ženy dělají při sexu! Expertka radí, jak se jim vyhnout

Některé ženy si nemohou doopravdy užít sex tak, jak by potřebovaly, protože dělají tuhle zásadní chybu.

Ruská publicistka a sexpertka Nadia Bokodyová se podělila o to, jakou chybu dělá na 65 procent žen v ložnici a také o způsob, jak to napravit. Napsala, že kultura vnáší už do raného věku dívek stud a hanbu do té míry, že ani nemohou přesně pojmenovat svou vagínu – říká se tomu jen "intimní partie". To ale podle ní představuje problém, protože to tabuizuje nejen pojmenování ženských pohlavních orgánů, ale také vytváří stigma okolo ženského potěšení a dosažení orgasmu.

Expertka tvrdí, že jsme příliš zaneprázdněni tím, abychom vynakládali energii a peníze na to, abychom se přiblížili "mužskému" pohledu na sexualitu, ale tím se vzdalujeme od ženského uspokojení. Tak se vytvářejí i obrovské rozdíly ve spokojenosti nejen v ložnici – studie ukazují, že muži mají orgasmus v 95 procentech případů během sexu, zatímco heterosexuální ženy dosáhnou orgasmu jen v 65 procentech případů. To pak ovlivňuje všechny aspekty v životě žen.

Proto podle odbornice je podstatné to, aby ženy přestaly dělat zejména následující chyby:

1. Přestat se na sebe dívat jako na "předmět" k uspokojení potřeb druhého – prodávat můžeme výroky, ale ne sebe. Nemáme být jen dekorací ve světě mužů.

2. Ženská masturbace by neměla být tajemstvím ani by se neměla odehrávat v tichu. Měla by ideálně probíhat třeba už během sexu.

3. Ženy by se měly přestat za svoje uspokojení a své potřeby stydět.

4. Rozhodně je dobré pracovat na sebelásce, protože sebenenávist a přílišná podmaněnost podporují patriarchální kulturu, která se soustředí pouze na mužské potěšení.

Sdílejte článek
Štítky Sex Ženy orgasmus ložnice masturbace sex kultura nejčastější chyby které ženy dělají při sexu chyby při sexu

Přečtěte si také