Ilustrační foto.
Autor: istockphoto Ilustrační foto.

ODHALENO: Tohle jsou nejčastější chyby, které ženy dělají při sexu! Expertka radí, jak se jim vyhnout

sis. Publikováno: 18.06.2021
Některé ženy si nemohou doopravdy užít sex tak, jak by potřebovaly, protože dělají tuhle zásadní chybu.

reklama

Ruská publicistka a sexpertka Nadia Bokodyová se podělila o to, jakou chybu dělá na 65 procent žen v ložnici a také o způsob, jak to napravit. Napsala, že kultura vnáší už do raného věku dívek stud a hanbu do té míry, že ani nemohou přesně pojmenovat svou vagínu – říká se tomu jen "intimní partie". To ale podle ní představuje problém, protože to tabuizuje nejen pojmenování ženských pohlavních orgánů, ale také vytváří stigma okolo ženského potěšení a dosažení orgasmu.

Expertka tvrdí, že jsme příliš zaneprázdněni tím, abychom vynakládali energii a peníze na to, abychom se přiblížili "mužskému" pohledu na sexualitu, ale tím se vzdalujeme od ženského uspokojení. Tak se vytvářejí i obrovské rozdíly ve spokojenosti nejen v ložnici – studie ukazují, že muži mají orgasmus v 95 procentech případů během sexu, zatímco heterosexuální ženy dosáhnou orgasmu jen v 65 procentech případů. To pak ovlivňuje všechny aspekty v životě žen.

Proto podle odbornice je podstatné to, aby ženy přestaly dělat zejména následující chyby:

1. Přestat se na sebe dívat jako na "předmět" k uspokojení potřeb druhého – prodávat můžeme výroky, ale ne sebe. Nemáme být jen dekorací ve světě mužů.

2. Ženská masturbace by neměla být tajemstvím ani by se neměla odehrávat v tichu. Měla by ideálně probíhat třeba už během sexu.

3. Ženy by se měly přestat za svoje uspokojení a své potřeby stydět.

4. Rozhodně je dobré pracovat na sebelásce, protože sebenenávist a přílišná podmaněnost podporují patriarchální kulturu, která se soustředí pouze na mužské potěšení.

 

5 signálů, že s vámi chlap chce mít vážný vztah

ODHALENO: 5 signálů, že s vámi chlap chce mít vážný vztah! Jak poznáte, že už nejde jen o nezávazný sex?

Jaká znamení se v létě zamilují? 2

ODHALENO: Čeká vás v létě žhavá láska? Podívejte se, jaká znamení si o prázdninách užijí nejvíc sexu!

reklama