návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Sex a vztahy

ODHALENO: Tyhle šílené věci se dějí s vaším tělem, když jste dlouho bez sexu. Co se vám může stát?

Když nemáte dlouho sex, není to pro vás vůbec dobré. To asi cítíte sami. Prozradíme vám, co všechno se v době sexuální abstinence děje s vaším tělem.
Vydáno: 17.07.2019
Typy lidí při sexu.
Autor: istock.com Typy lidí při sexu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Erotický půst opravdu není nic příjemného, tedy možná až na to, když se narodíte asexuálem. Zbytku lidí je ale sexuální abstinence nepříjemná a musí vzniklou tenzi nějak řešit. Sex je nadmíru důležitý nejenom pro emocionální blízkost s partnerem, ale i pro naše zdraví. Asi prvním problémem je blbá nálada, zvládáte špatně stres, každý konflikt vnímáte o dost víc, než když máte pravidelný sex. Ať chcete nebo ne, pravda je taková. Čím víc se vyhýbáte sexu, tím je na tom vaše psychika hůř.

Čím to je? Doteky při milování nás totiž činí šťastnější, zlepšují nám náladu a pomáhají snížit stres. Další nevýhodou je v případě žen zhoršení menstruačních křečí. Díky prokrvení intimních partií při sexu totiž pak ke křečím tak často nedochází. Další věc je zvýšení krevního tlaku. Lidé, kteří si nedopřávají moc sexu, mají zpravidla vyšší hodnoty než lidé, co ho provozují. Bez sexu je také víc oslabená imunita, fyzický projev lásky totiž navyšuje hladiny imunoglobulinu, což je protilátka působící proti většině infekcí.

sex

ODHALENO: Až pětina dospělých lidí se vyhýbá sexu! Jaké podivné důvody k tomu mají?

Článek je zařazen v: Sex , abstinence , celibát , bez sexu , sexuální abstinence , odpírání sexu , asexualita , frigidita , co se s vaším tělem děje bez sexu