ODHALENO: Vědci radí, jak najít dokonalého partnera, než vám bude 35. Jak na to?

Najít toho pravého partnera je oříšek, tím spíš, že by to měl být někdo, s kým budete chtít strávit většinu života. Ale co když takového ne a ne najít? Experti vědí, jak tomu trošku pomoct.

Když přijde na lásku a vztahy, může to být opravdu peklíčko. Najít k sobě tu správnou polovičku je někdy vážně těžké. Matematik Hannah Fry ale vysvětluje, že k výběru partnera stačí použít zvláštní vzorec. V mnoha vztazích se totiž opakují určité vzorce chování. Například 34 procent lidí políbí partnera dřív, než si zvyknou vodit ho za ruku. Jsou ale i další zajímavosti.

Použijte matematiku

Podle matematických propočtů: Rádi byste se provdali nebo oženili do 35 let, randit jste začali v 15 letech. Neměli byste ale uvažovat o nikom jako o životním partnerovi během prvních 37 procent času od doby, kdy jste začali randit. To je možná i důvodem, proč první lásky nejsou na celý život. Ale zato člověk, který do vašeho života vstoupí po této době, může být váš ideální protějšek. Tedy jestli jste začali randit v 15, životního partnera nehledejte dřív než ve svých 22 letech.

Samozřejmě má tahle metoda své mezery, například můžete toho pravého najít už v prvních 37 procentech anebo ten partner, který přijde potom, může být horší než bývalý. Ovšem je to teorie, která funguje v přírodě, třeba u některých druhů ryb.

Chodí pozdě, nebo včas?

Analyzovat ideálního partnera můžete podle toho, jestli chodí včas nebo ne – a stejně tak vy. Lidé, kteří chodí na schůzky včas, jsou vstřícnější. Myslí totiž spíš na ostatní a drží se rádi jasného plánu. Ti, kteří chodí dřív, jsou spíš neurotičtí, ale zároveň lépe rozumí svým emocím. Pozornost můžete věnovat i botám. Podle studie vám boty mohou říct dost o osobnosti. Lidé, kteří nosí pohodlné boty, jsou víc optimističtí a pomáhají ostatním. Ti, kteří preferují kotníkové boty, bojí se změn a mohou být agresivní.

Láska na internetu – dejte horší fotky

Podle Hannaha Fry je lepší dávat na internetovou seznamku horší fotky. Proč? Je to z důvodu, že když si dáte ty nejlepší, sice vás všichni ocení, ale hodně lidí si vás ani netroufne oslovit a spíš se vyděsí. Člověk, který neschovává svoji méně atraktivní stránku, bude ve skutečnosti mnohem úspěšnější.

Sdílejte článek
Štítky Ženy muži vztahy pravá láska láska

Přečtěte si také