Sex a vztahy

15. července 2020 17:15

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Vědci zachytili ženský mozek při orgasmu! Vážně jsou při tom úplně mimo sebe?

Specialisté sledovali ženský mozek při orgasmu a zjistili, jak doopravdy funguje.

Biolog Barry Komisaruk ve svojí studii úspěšně zaznamenal ženský orgasmus pomocí magnetické rezonance (MR). Učinil tak poté, co zjistil, že krysy nepociťovaly při vaginální stimulaci bolest, jako kdyby blokovala mozek, a ten pak bolest nevnímal. Proto rozjel výzkum zaměřený právě na to, jak funguje ženský orgasmus a jak by mohli doktoři pomoct lidem, kteří mají problém jej dosáhnout. Zajímavý byl ale i způsob, kterým ke svým závěrům došel.

Vybral si na experiment celkem 5 žen, přičemž každá z nich měla porušenou míchu. Doktoři tak ženám řekli, že už nikdy nebudou zažívat potěšení ze sexu, protože jediným pojítkem mezi mozkem a genitáliemi podle nich byla mícha. Ženy byly ve spodní části těla paralyzované. Při experimentu měly za úkol masturbovat – jednalo se o vnitřní stimulaci vagíny. Vědce zajímalo, jestli u nich doteky způsobí, že mozek začne blokovat bolest. A opravdu to zafungovalo. Tři ženy byly dokonce schopné dosahovat orgasmu.

Vědcům se tak vůbec poprvé podařilo zachytit, jakým způsobem ženský mozek při orgasmu funguje – a to jak při předehře, během stimulaci i po orgasmu. Na MR snímcích je vidět, která část mozku „zablokována“. Mezi bolestí a rozkoší podle odborníka existují zajímavé spojitosti, kterým zatím ještě nerozumí.

Sdílejte článek
Štítky Sex Ženy orgasmus mozek při orgasmu

Přečtěte si také