Sex a vztahy

28. března 2021 07:35

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Vědci zjistili, na kolik schůzek musíte jít, než potkáte toho pravého! Dámy, můžete to potvrdit?

Vědci odhalili, na kolik schůzek budete muset v životě ještě přijít, abyste našli toho pravého, nebo tu pravou.

Mohlo by se zdát, že díky četným seznamovacím aplikacím je mnohem jednodušší poznat nové lidi. Kromě toho nemusíte ani opouštět dům, abyste se podívali na lidi, s kterými můžete navázat potenciální vztah. Pro mnoho lidí je však stále výzva najít toho pravého, nebo tu pravou. Dominik Czernia, odborník na fyziku kondenzovaných částic, ví, jak je to se seznamováním těžké, a proto se rozhodl použít vědecký přístup k nalezení dokonalého partnera. Koneckonců, matematika může pomoci vyřešit jakýkoli problém, který máte. Minimálně pohledem matematika nebo fyzika.

Omni Calculator je polský startup, který vývojáři udělali stovky kalkulaček na míru, které dokážou vypočítat téměř cokoli – od času, kdy musíte jít spát, abyste se probudili svěží, až po počet kilogramů, které můžete shodit hraním Pokémon GO, až po osobnost, kterou byste měli, kdybyste byli kočkou! A Dominik Czernia pro ně vytvořil kalkulačku teorie seznamování. Tato kalkulačka používá optimální „pravidlo zastavení“. Pravidlo se pokouší určit výběr toho správného času k provedení určité akce, aby maximalizoval očekávaný zisk nebo minimalizoval očekávanou ztrátu na základě náhodných proměnných.

To znamená, že pokud použijete seznamku, pomůže vám to zjistit, zda je pro vás osoba, se kterou právě jste, ideální pro vás, nebo zda byste měli hledat lepší shodu. Podle tohoto pravidla byste z celkového počtu potenciálních dat měli odmítnout prvních 37 procent z nich. Pokud například plánujete chodit s 35 lidmi za celý svůj život, měli byste prvních 12 odmítnout. Dalším krokem je vybrat si osobu, která je lepší než kdokoli, koho jste již potkali. Tento přístup vám dá větší šanci setkat se s tou pravou osobou pro vás.

Kalkulačka má několik dalších proměnných, díky nimž jsou výsledky užitečnější pro situace v reálném životě. Můžete zadat, za kolik měsíců nebo let chcete najít ideálního partnera, na kolik schůzek půjdete, zda pro vás chcete nejlepšího partnera nebo zda budete spokojeni s jedním z nejlepších pěti nebo deseti partnerů, kolik schůzek byste dokázali odmítnout a podobně. Samozřejmě neexistuje způsob, jak zjistit přesný počet schůzek, které budete v životě mít.

Smyslem této kalkulačky je však povzbudit lidi, aby se nevzdávali příliš brzy. Výzkum ukázal, že když se lidé rozhodují, mají sklon zastavit dříve, než předpovídá optimální pravidlo zastavení. To by mohlo znamenat vypořádat se s méně kvalifikovaným uchazečem na pracovním pohovoru nebo zaplatit více za produkt, který bychom mohli najít za levnější cenu, kdybychom hledali dál.

Tato kalkulačka však není stoprocentně přesná, i když existoval způsob, jak zjistit počet lidí, se kterými se ve svém životě setkáte. Je naprosto možné, že na prvním rande potkáte svou spřízněnou duši. A pokud byste se řídili radami kalkulačky, odmítli byste ji a každý další kandidát by nebyl tak dobrý jako ten první. Celkově je tedy důležité poslouchat, co vám říká vaše srdce, ale také neztratit naději, pokud jste ještě nenašli svou spřízněnou duši.

Sdílejte článek

Přečtěte si také